Monday, October 22, 2018   امروز ,   دوشنبه 30 مهر 1397 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
1 مهر 1397
تیراندازی به رژه نیروهای نظامی در اهواز و خلاء امنیتی - کورش زعیم
یراندازی به رژه نیروهای نظامی
در اهواز و خلاء امنیتی

Image result for ‫تروریسم‬‎

از: کورش زعیم
حمله بزدلانه تروریستی در سالگرد حمله صدام حسین به ایران، کسی که هم کشور خود را به نابودی کشاند و هم صدها هزار فرزندان این سرزمین را شهید و معلول کرد، حادثه دردناکی بود که به کشته شدن ۲۹ تن و زخمی شدن ۶۰ تن از شهروندان و کودکان این سرزمین و فرزندان سرباز ما انجامید. شلیک کور در یک رژه آیینی که سربازان اسلحه خالی و نمایشی حمل می کنند توسط مزدوران خائن به کشور که، هرچند گروهک تروریستی الاهواز تابع عربستان و امارات برعهده گرفت، ولی نشانه بی لیاقتی جمهوری اسلامی در تامین امنیت ملت ایران هم بود. دزدیدن درآمدهای کشور و سپرده های مردم و اموال و املاک عمومی و انباشت آن در حسابهای بانکی شخصی یا تبدیل آنها به املاک و دارایی های برونمرزی در دیگر کشورها، عامل بی اعتنایی به توسعه اقتصادی داخلی، فقر و بیکاری در سراسر کشور، بویژه در استانهای مرزی مانند خوزستان، کردستان و بلوچستان بوده و خشم مردم را برانگیخته است. در چنین شرایط است که گروههای تجزیه طلب یا وابسته به آزمندی بیگانگان قدرت میگیرند و می توانند یارگیری کنند.  

گروه الاهواز به عنوان یک گروه جدایی خواه با ادعای سرزمین های خوزستان و بوشهر و هرمزگان و همه جزیره های خلیج پارس، در سال ۱۹۹۹ (۱۳۷۹) در لندن اعلام موجودیت کرد، و اکنون در مصر و عربستان و امارات هم شعبه دارد. اقدامات تروریستی این گروه در طی این مدت عبارت هستند از ده انفجار در شهرهای مختلف خوزستان در سالهای ۱۳۸۴ و ۱۳۸۵، که بزرگترین آنها در فرمانداری اهواز  بود که ۱۱ تن شهید و ۸۷ تن زخمی داد. در سال ۱۳۹۲، آنها چندین لوله و تاسیسات نفتی رامشیر را منفجر کردند. در سال ۱۳۹۴، چند لوله انتقال نفت را در نزدیکی اهواز، و در بهمن ۱۳۹۵، افزون بر انفجار چند خط لوله نفت، حسین شریفی رئیس اطلاعات رامشیر و همراهانش را ترور کردند. احمد مولی، رهبر این گروه پارسال ترور شد. جالب اینکه نوه شیخ خزعل، عبدالحمید الخزعل، در همایش ۲۰۱۷ این گروه تروریستی در قاهره شرکت داشت و با سپاسگزاری از "برادران حزب جمهوریخواه امریکا" گفت که ترامپ قول داده خواسته های آنان را بررسی کند. آنچه این نوه ناخلف نمی داند اینست که پدربزرگش با پادرمیانی نماینده مجلس شورای ملی چهارم راضی شده بود با پذیرش ولایت خوزستان از دولت مرکزی اطاعت کند و مالیات سالانه را هم گردآوری و پرداخت نماید.  
بنابراین، رفتار سیاسی این گروه، با سابقه نابود کردن زیربنای اقتصادی همان سرزمینی که مدعی آن هستند، و کشتار کور جوانان و مردم خوزستان، نشان میدهد که بجز بازیچه دست قدرتهای بزرگ و برخی همسایگان پرمدعا نیستند. به آن همسایگان پرمدعا باید یادآوری کرد که خودشان در سرزمین متعلق به ایران نشسته اند و از چاههای نفتی که ما تعلق داشته زندگی می کنند.
از سوی دیگر، آنچه در این عملیات تروریستی بیرحمانه در اهواز ابهام ایجاد کرده، اینست که چرا با داشتن خط مستقیم شلیک به جایگاه سان بینندگان رژه، به سربازان غیرمسلح بی دفاع و ظاهرا" فدا شدنی برای اجرای یک طرح شیطانی شلیک کردند؟ دوم اینکه هنگام گزارش رویداد، یک سردار سپاه گفت از چهار حمله کننده دو تن کشته، یکی زخمی و در بیمارستان و چهارمی دستگیر شده است. دیری نپایید که سرداری دیگر گزارش داد که هر چهار مهاجم کشته شده اند! آیا بازجویی از مهاجمان راز مگو را فاش میکرد؟ وزارت اطلاعات کجا بود؟ آیا زورشان فقط به روسری دختران و معترضان به فساد و بی لیاقتی میرسد؟
این حادثه شوم قلب همه ایرانیان را خونین کرد. ما همه برای شهیدان این خیانت بزرگ به سرزمینمان می گرییم و به بازماندگان شهیدان اهواز دل آرامی میگوییم. 
کورش زعیم
هموند شورای مرکزی جبهه ملی ایران
تهران- ۱ مهر ۱۳۹۷خ
بازدید صفحه: 699
 man kamelan ba ostad saeed movafegam. yek systemi mesle France baraye ma khob ast.
soheyla jaavadi ashteyani
شاید، ولی حسنی مبارک و صدام حسین و چاوچسکو و تیتو و .... فراموش نکنید.

استاد درباره این موضوع چه نظری دارید؟ http://www.bbc.com/persian/world-45765554
آرش
ولیعهد عربستان درست میگوید. البته در دوران حکومت های پیشین برخی کشورهای خاور میانه کمک های مالی از نوع تسلیحات دریافت میکردند، و لی ترامپ یک بازرگان است نه سیاستمدار.

این هم از عبدالله بن عبدالعزیز که بعضی ها می‌گفتند او میانه رو است. لعنت بر دشمنان ایران http://www.bbc.com/persian/iran-45765550
ایرانی
شما آنان را که از رفتار ستیزگری و بی مسئولیتی جمهوری اسلامی می ترسند ناراحت نشو. چرا همین ها وقتی ایران با ثبات راهبردی اداره میشد، همه دوست ایران بودند. همسایگان از یک همسایه غیرقابل پیش بینی می ترسند.

آیا من که خواستار مذاکره و حل اختلافات با آمریکا هستم خائن به ایران محسوب می‌شوم؟
عاشق وطن
هر آدم خردمند یا هر دولتی که ذره ای از عقل برخوردار باشد، یا بیش از یک ارزن برای مردمش ارزش قائل باشد، همه دشواری ها را با مذاکره حل می کند. خائن آنان هستند که مذاکره نمی کنند و مردم را به فلاکت و بدبختی و کشور را به مخاطره می اندازند.

جالب است که جمهوری اسلامی مدام می‌خواهد نشان دهد که امریکا با ملت ایران دشمن است. در حالیکه مشکل آمریکا با حکومت جمهوری اسلامی است و نه مردم ایران. باید از مسئولان جمهوری اسلامی پرسید چرا آمریکا با هندوستان و چین و برزیل و آفریقای جنوبی و... مشکلی ندارد ولی با شما دارد؟
اراد
مشکل با خود اینهاست. از آغاز که زیر نفوذ شدید شوروی کمونیستی بودند، مرگ بر امریکا را آغاز کردند. بجای واژه امیریالیسم گفتند استکبار جهانی و تا کنون با دشمن تراشی های ساختگی مردم را مجبور به تحمل سکوت کرده اند.

رییس تیم حقوقی جمهوری اسلامی در دادگاه لاهه در گردهمایی کانون وکلا گفت: آمریکا در مورد مستثنا کردن غذا و دارو از تحریم دروغ می‌گوید (در حالیکه همه می‌دانیم حتا پیش از برجام و در سالهای 2012 ‌و 2013 و اوج تحریم ها، غذا و دارو هیچگاه تحریم نشده بود) جناب زعیم آیا آمریکا دروغگوست یا حکومتی که در ترجمه سخنان رییس جمهور آمریکا که گفته بود: رژیم تروریست ایران،ترجمه می‌کند ملت تروریست ایران؟ آیا آمریکا دروغگوست یا حکومتی که در ترجمه زنده سخنان رییس جمهور مصر که گفته بود حکومت سرکوبگر سوریه، ترجمه می‌کند حکومت سرکوبگر بحرین؟ آیا آمریکا دروغگوست یا حکومتی که از ۲۳ بهمن ۵۷ یک کلمه راست نگفته است؟
اراد
همه دولتها میتوانند در مواردی درغگو باشند. ولی تحریم خوراک و دارو طبق قانون های حقوق بشری سازمان ملل ممنوع است. جمهوری اسلامی البته گوی سبقت را از همه حکومتها برده است.

درود جناب استاد آیا سخنان رییس جمهور ترامپ درست است؟ سپاس https://www.radiofarda.com/a/i-told-saudi-king-he-wouldn-t-last-without-us-support-trump-said/29522565.html
سعید
آری. عربستان اگر تا دندادن هم مسلح باشد، ذهنید نظامی ندارد.

درود بر قاسم سلیمانی‌‌ ژنرال شجاع ایرانی که پوزه سعودی و امارات را به خاک مالید
IRAN
کی این اتفاق افتاده؟

در پانزده خرداد ماه ۱۳۶۳ منابع اطلاعاتیِ ایرانی از عبور یک فروند تانکر نفت‌کش در جنوب خلیج فارس در نزدیکی خطوط ساحلی عربستان خبر دادند. پس از تایید خبر، دو فروند فانتومِ مسلح برای هدف قرار دادن نفت‌کشِ کویتی، باندِ پایگاه ششم شکاری بوشهر را به مقصد جنوب خلیج فارس ترک کردند. دو فروند فانتوم F4-E با سرعت بالا و ارتفاع پایین در نزدیکیِ سطح آب در آسمان خلیج فارس به سمت هدف پیش می‌رفتند غافل از آنکه آواکس امریکاییِ حاضر در منطقه شناسایی‌شان کرده است. فانتوم ها در همین زمان با دو فروند F15 سعودی در خلیج فارس مواجه می‌شوند که با حمایت اطلاعاتی از طریق هواپیماهای آواکس ایالات متحده به سمت آن‌ها پرواز می‌کنند. درگیری نابرابری شکل گرفت که دستِ بالا با اف-15ها بود. فانتوم‌ِ لیدر هدف موشک نیمه‌راداریِ شلیک شده از سوی یکی از ایگل‌ها قرار گرفت و در دلِ آسمان متلاشی شد. فانتوم دیگر نیز صدمه شدید می‌بیند. خدمه فانتوم دوم که بشدت آسیب دیده با مهارت خود موفق به فرود اضطراری در جزیره کیش می‌شود پس از مدت‌ها یک نشریه آمریکایی فاش کرد: یک استاد خلبان آمریکایی، هدایت جنگنده‌های عربستان را در حمله به هواپیماهای ایران بر عهده داشته و آنها را که مشغول تمرین سوخت‌گیری از یکی از تانکرهای نیروی هوایی ایالات متحده بودند تشویق به این کار کرده است.
آرش
1- عربستان همیشه از خلبان های خارجی استفاده می کند. 2- آواکس ها همان ها هستند که این احمقها از تحویل آنها که خریده بودیم سرباز زدند. 3- اطلاعات نظامی باید میدانست که عربستان هواپیماهای پبشرفته تری دارد و هرگز فانتوم ها را نباید میفرستاد. بیشتر دستورهای نظامی توسط آدم های غیرنظامی و بی دانش و تجربه ولی "حزب الهی" صادر میشد.

جناب مهندس اگر شما بودید فانتوم را با تامکت به آبهای جنوب خلیج فارس می‌فرستادید؟ در برابر سرنگونی فانتوم چه موضعی می‌گرفتید؟
ارش
باید دید مقصر کی بوده، ولی در هر حال به علت حکومت عقب افتاده و بی برنامه جمهوری اسلامی ما باید این خفت ها را تحمل کنیم.

جناب استاد به اعتقاد من بهتر است رییس جمهور اختیاراتی همانند فرانسه داشته باشد(جنگ-صلح و‌ سیاست خارجی) و‌ نخست وزیر هم اختیاراتی مانند فرانسه(اداره امور داخلی کشور و اقتصاد). در واقع نظام نیمه ریاستی خوب است، هر چند من نظام ریاستی را ترجیح می‌دهم که به جای نخست وزیر، معاون رییس جمهور باشد(ایالات متحده آمریکا). سپاس
سعید
ما هم همین را نوشته ایم. در کشورهایی مانند ما که هرگز به دموکراسی خو نگرفته اند، ریاستی میتواند به استبداد شخصی تبدیل شود.

جناب مهندس آیا ساختن موتور جت های جنگی بسیار سخت است؟ آیا چین هم نمی‌تواند موتور جت بسازد و موتورهای جنگنده های شِنیانگ ساخت چین نیست؟
رضا
موتور جت موتور جت است و تفاوتی در ساختار ندارد. چین موتورهای جت را از اوکراین میگرفت و تلاش میکرد آنها را خود هم بسازد و دشواری زیادی داشت. ولی مثل اینکه با کمک آلمان این مشکل را حل کرده باشد.

باید دید کدام انسان ابلهی فانتوم ها را بدون اسکورت اف‌14 به حریم عربستان فرستاد! معلوم است فانتوم در برابر اف‌15 شکست می‌خورد، اما اف‌14 حریف اف‌15 بود و آنرا شکست میداد
Reza
درست است، البته مهارت خلبان را هم باید در نظر گرفت.

آیا پشتون ها نیز ایرانی تبار هستند؟
آری، پشتونها همان پختوهای آریایی هستند و از هزارسال پیش از میلاد در آنجا زندگی میکرده اند. پختوها که اکنون سنی حنفی هستند، پیش از اسلام زرتشتی بودند. اگر رقص آنها را که در دو دایره زنانه و مردانه درون هم دیده باشید، همان رقص دور آتش است.

جناب استاد منظور من این بود که با کاهش سیستم های پدافندی در کشورهای عربی احتمال حمله آنها به ما کمتر می‌شود چون توان پدافندی کمتری در برابر پاسخ موشکی ما خواهند داشت و نمی‌توانند به ایمن سازی کامل برسند و در نتیجه پیش از حمله به ما فکر می‌کنند. سپاس
سعید
در اصول درست است، ولی حتی با سامانه پدافندی، بسته به کیفیت آن بیش از یک سوم تا نیمی از موشکهای شلیک شده را نمی توانند رهگیری کنند. در مورد هواپیما کاربرد بهتری دارند که هم تعداد حمله کمتر خواهد بود و هم وقت زیادتری برای رهگیری.

آیا پیمان امنیتی ایران دمکراتیک با اسراییل را به نفع می بنیید و نظرتان در مورد دولت فلسطینی چیست؟ با توجه به شناختی که از شورای نخبگان جبهه ملی داریید شانس حذف پست نخست وزیر در قانون اساسی پیشنهادی را چقدر می دانید؟
soheyla jaavadi ashteyani
ما باید با همه کشورهای جهان روابط عادی داشته باشیم. از پلستین هم که حقوقش زیر پا گذاشته شده باید پشتیبانی اخلاقی کنیم. رای بر این است که دولت پارلمانی با نخست وزیر و رییس جمهور تشریفاتی. احتمال دارد مسئولیت جنگ و سیاست خارجی را به رییس جمهور بدهیم.

جناب زعیم پیشتر فرموده بودند که پول نقد عربستان عامل نفوذ نیست ولی امروز نظر دیگری دارند. چرا؟
رضا
زیرا پول نقد عربستان در برابر خیثیت جهانی ایران خریدار نداشت. امروز ایران حیثیتی ندارد.

جناب مهندس در مورد قضیه تحقیق کردم. منظور عادل الجبیر سال 1984 است که دو فانتوم ایرانی توسط اف15 های عربستان‌ به فرماندهی یک سرهنگ خلبان آمریکایی سرنگون شدند. هاشمی رفسنجانی هم در خاطراتش می‌گوید: فانتوم ها در زمان سرنگونی کاملا درون حریم هوایی عربستان بودند.
ارش
درست است.

درود به جناب استاد عربستان می‌خواهد بیست میلیارد دلار برای بازسازی یمن اختصاص دهد. آیا در‌ یک ایران دمکراتیک نیز عربستان پول نقد بیشتری از ما خواهد داشت و این مساله عامل مهمی برای نفوذ ریاض خواهد بود؟
سعید
البته، جمهوری اسلامی چهل سال است که درآمدها و دارایی ایران را می دزدد و به کشورهای دیگر و حسابهای شخصی انتقال میدهد یا در عراق و سوریه و لبنان و یمن خرج می کند. بنابراین ما کشور بسیار فقیری شده ایم و دهها سال طول می کشد تا یک دولت مردمی ما را به 1357 برساند.

آیا سرگی لاوروف بهترین وزیر خارجه جهان است؟
رضا
آری، من از رفتار و گفتار دیپلمتیک او خوشم می آید. آندره گرومیکو در زمان شوروی هم حرفه ای بود.

درود جناب استاد دیدگاه شما چیست؟ آیا هر چه سیستم‌ های پدافندی کمتری وجود داشته باشند موجب افزایش قدرت بازدارندگی موشکی ما است؟ https://ir.voanews.com/a/us/4589644.html
سعید
قدرت بازداندگی یعنی پدافندی نه آفندی. اگر کسی بخواهند به ما آفند بکند، این ما هستیم که باید دفاع موشکی داشته باشیم. کاهش ساانه های پدافندی در کشورهای عربی نشانه آنست که امریکا مطمئن شده ما به آنها هیچگاه آفند نمی کنیم.

وزیر امور خارجه عربستان امروز گفت: ایران هیچ نقشی در جهان عرب ندارد بجز اینکه از آن خارج شود آقای زعیم آیا منظور الجبیر کشور ایران حتا با یک نظام دمکراتیک است یا حکومت جمهوری اسلامی؟
علی
فساد و تباهی جمهوری اسلامی و ناتوان کردن ایران ما با سیاستهای غارتگری و دروغگویی و حرف مفت زنی، عربستان را پر رو کرده است. منظور او حکومت بی آبروی جمهوری اسلامیست.

از دیروز که وزیر خارجه عربستان این داستان را تعریف کرد شدیدا احساس حقارت می‌کنم. چه کسی جرات داشت در سالهای قبل از انقلاب شکوهمند هواپیمای ایرانی را سرنگون کند و آنرا در رسانه ها تعریف کند!؟
ارش
اگر منظورش پیش از انقلاب بوده، حرف مفت است. آنها جرات نمی کردند به هواپیمای ایرانی حتی نگاه کنند!

جناب زعیم این داستانی که وزیر خارجه عربستان دیروز تعریف کرد مبنی بر اینکه “ما یک خط تعیین کردیم و وقتی هواپیماهای ایرانی از آن گذشتند آنها را سرنگون کردیم” چیست؟ آیا سرنگونی در حریم هوایی عربستان (آسمان دریای سرزمینی)بود یا حریم بین المللی(آسمان منطقه فلات قاره)؟ آیا خلبانان سعودی انقدر ماهر بودند؟
ارش
نمی دانم منظورش کدام هواپیمای سرنگون شده است.

aya momken ast ghanoneh assasi ta norowz aamadeh beshavad manzoram noskeh jebhe meli ast. nazareton dar moredeh ketabeh Prince ya shhareyar Niccolò Machiavelli chist?
soheyla jaavadi ashteyani
قانون اساسی پیشنهادی هم اکنون زیر بازنگریست. ماکیاولی "هدف وسیله را توجیه میکند" را توضیح میدهد ولی ترویج نمی کند.

شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد