Friday, January 17, 2020   امروز ,   جمعه 27 دی 1398 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
13 دی 1398
ترور سردار قاسم سلیمانی بدست امریکا- جبهه ملی ایران

ترور سردار قاسم سلیمانی بدست امریکا

Image result for ‫قاسم سلیمانی‬‎


جبهه ملی ایران - سامان ششم

کشتن و حذف فیزیکی ماموران رسمی یک دولت در کشور میزبان توسط یک نیروی خارجی دیگر، بجز در میدان جنگ رو در رو مذموم و محکوم است. ترور سردار قاسم سلیمانی بعنوان سربازی که به فرمان سیاستگزاران کشورش در ماموریت های برونمرزی با دعوت و رضایت کشور میزبان عملیات آموزشی، جنگی یا دفاعی انجام میداده، خلاف اصول حقوق بین الملل عمومی است.

بنابراین جبهه ملی ایران نیز ترور سردار قاسم سلیمانی و دیگر قربانیان حمله آمریکا را به شدت محکوم می‌کند و آن را از دیدگاه حقوقی از مصادیق بارز تروریسم دولتی می‌داند. ارسال نیروهای نظامی یا انجام خدمات نظامی مستشاری با رضایت کشور میزبان تخلف از اصول روابط بین الملل نیست، کما اینکه نیروهای امریکا و آلمان هم در عراق به همین کارها مشغول هستند و لژیون خارجی فرانسه هم در کشوری دیگر حضور دارد، امریکا هم 27 پایگاه نظامی در کشورهای پیرامون ایران برقرار کرده و انگلستان هم پایگاه نظامی در بحرین دارد و غیره. بنابراین حضور قاسم سلیمانی و افرادش خلاف حقوق بین الملل نبوده است .

جمهوری اسلامی هم بارها کشتن مخالفان خود را در کشورهای دیگر بدون اجازه کشور میزبان انجام داده است؛ مانند قتل دکتر قاسملو و دکتر شرفکندی در آلمان و دکتر شاپور بختیار در فرانسه و نمونه های متعدد دیگر که در چهل سال گذشته اجرا شده است.

امریکا با این عمل تروریستی حاکمیت ملی و استقلال عراق را زیر پا گذاشته که توهین به ملت عراق بوده است. پس از سقوط صدام حسین، در 2008 (1386) امریکا پیمانی شبیه ترکمنچای خودمان با دولت ابراهیم جعفری بست که در آن ماده ای که تا کنون محرمانه نگه داشته شده بوده با عنوان "حمایت امریکا از دولت عراق در برابر خطرات خارجی و همکاری برای تقویت نیروهای نظامی عراق و آموزش و تسلیح آنها" وجود دارد. این موافقتنامه میگوید که "دولت عراق صلاحیت نیروهای امریکایی را تعیین نمیکند و حق ندارد آمد و شد و مساحت منطقه تحت سلطه آنها را محدود کند". در جای دیگر: "مجاز بودن عملیات نظامی امریکا بدون محدودیت زمانی و مکانی، بازداشت افراد مظنون و عدم اجبار حضور افراد نظامی و غیرنظامی وابسته به امریکا در دادگاههای عراق" و موارد دیگر مانند "حمایت امریکا از دولت عراق علیه خطرات خارجی "  قید شده است.

پرسش بزرگ دیگر اینست که چرا ابراهیم جعفری (حزب الدعوه)، نوری المالکی (حزب اسلامی دعوت)، حیدر العبادی (حزب الدعوه) و عادل عبدالمهدی (حزب مجلس اعلای اسلامی) که همه زیر نفوذ ایران بودند، هیچ تلاشی برای لغو این پیمان نامه و بازگشت حاکمیت ملی عراق نکردند .

سردار سلیمانی در حالیکه در امور اجتماعی مانند حجاب و سختگیری علیه زنان میانه رو بود، در امور سازماندهی و عملیات چریکی و امور امنیتی داخل و خارج ایران بسیار قاطع و بیرحمانه عمل میکرد. بویژه در راه حفظ دیکتاتور سوریه علیه مخالفان او و در تظاهرات اعتراضی عراق. از او نقل میکنند که به مسئولان عراقی گفته بوده که آنان بلد نیستند چگونه تظاهرات ناراضیان را "جمع" کنند. گفته شده که ایشان در خاموش و جمع کردن اعتراضات آبانماه هم دست داشته است .

سردار سلیمانی یک روستایی کم سواد و محروم بود که با اندکی آموزش نظامی خودش را با شرکت در جنگ ایران-عراق نشان داد و در افغانستان هم با قاطعیت خود محبوب طالبان شد که درگذشت او هم را تسلیت گفتند. بخاطر عملیات علیه مخالفان بشار اسد و نیز داعش در سوریه و عراق، به سطح یک سردار با درجه سرلشگری ارتقاء یافت.

جبهه ملی ایران – سامان ششم

تهران - 13 دی 1398خ


بازدید صفحه: 38
 به نظر شما ترور سلیمانی موقعیت رژیم را در کوتاه مدت تقویت می کند یا تضعیف ؟
soheyla jaavadi ashteyani
تضعیف میکند، ولی سپاه که توسط سلیمانی تحقیر میشد جان میگیرد.

شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد