Saturday, December 4, 2021   امروز ,   شنبه 13 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
28 مرداد 1385
نامه حزب دموكرات ايران به جبهه ملي ايران

نامه حزب دموكرات ايران به جبهه ملي ايران

28 امرداد 1385 

با درود به دوستان جبهه ملی جناب آقای دکتر ورجاوند، آقای مهندس زعیم، آقای مهندس موحد و

                                         سرور گرامی جناب آقای امیر انتظام

با عرض ادب و احترام 

همانگونه که استحضار دارید با به روی کار آمدن احمدی نژاد جناح محافظ کار در قبضه کردن قدرت سیاسی و مطلقه نمودن آن در دستان ولایت فقیه تمامی امید ها درانتقال مسالمت آمیزقدرت  که رفراندم نیز یکی از گزینه های آن محسوب میشود به یاس بدل ساخته است.اما معتقدیم که شکل مقاومت همچنان بصورت مسالمت آمیز ادامه پیدا خواهد کرد.

 در این راستا همانگونه که قبلا نیز خدمت شما عزیزان ابراز نموده ایم،  ما نیز با ارئه طرح تدوین و تکوین کتگره ملی در کنارطرح جبهه ملی ( طرح کنگره ملی)  بر اجرای عملی این طرح تاکید موکد نموده و مینماییم.

حزب دموکرات ایران که اهداف استقرار آزادی و دموکراسی را در دستور کار خود قرار داده است از همه نیروی خود در عملی ساختن این طرح استقاده مینما ید. همانگونه که در برنامه جبهه ملی نیز بر این مهم تاکید شده است، پایه تمامی چنین طرحهایی بر اساس مفاهیم آزادی خواهانه میثاقی است که از سوی جناب آقای امیر انتظام اعلام گردیده است.به همین دلیل حزب دموکرات ایران بدلیل دارا بودن ارتباط گسترده با بخشهای مختلف جنبش ملی و دموکراتیک ایران در داخل و خارج از کشور، خود را در اجرای این امر مهم و ملی مسئول میداند  و همانگونه که باآقای کورش زعیم حضورا تشریک مساعی نموده ایم ، در صورت لزوم با آقای ورجاوند و آقای موحد و بقیه دوستان نیز وارد نظر خواهی خواهیم شد.

 ایجاد بحران های مداوم از سوی رژیم و خطراتی که کشور ایران را تهدید میکند ما را بر آن داشت که از دوستان جبهه ملی در خواست و تقاضای تسریع در تصمیم گیری در مورد امکان  اقدامات برای تشکیل کنگره ملی را بنماییم . بدیهی است که جبهه ملی در این امر مهم و حیاتی تاثیر مثبت و مستقیم خود را بر جای خواهد گذاشت.

 دلایلی که همگان را بر آن داشت تا متقاعد شوند در این رهگذر گامهای اساسی تر و فوری تری را  بردارند، با حیات سیاسی و اجتماعی مردم و سرزمین ایران بستگی تام پیدا نموده است.

این دلایل به شرخ ذیل میباشند.

1-      ایجاد بحران هسته ای که بصورت جهانی  موجبات تهاجمات سیاسی بین المللی رابر علیه سرزمین وملت ایران فراهم نموده است.

2-      ایجاد بحران اقتصادی، که منجر به فرو ریزش ساختار اجتماعی و فرهنگ عمومی مردم ایران گردیده و خطر فرو پاشی کلیت نظام کشوری را در بر دارد.

3-       خطر تفرقه های اجتماعی در میان ملت ایران، لایه ها و اقشار اجتماعی که بدلایل فساد تحمیل شده گسترده  از سوی حاکمت سیاسی، بر روابط اجتماعی تاثیرات مخرب بر جای گذاشته ، آنگونه که بخشهای عظیم اجتماعی در فرایند تصمیم گیری به بی عزمی و ناتوانی دچار شده اند.

4-       خطر ایجاد تفکر توطئه های تجزیه طلبانه، در میان اقوام ایرانی از سوی دشمنان یکپارچگی  ایران.

5-       خطر تهاجم دشمنان در پی بی ثباتی حکومت مرکزی همواره چشم طمع دشمنان به سرزمین ایران را بصورت تاریخی اثبات کرده است، لذا عدم درک شرایط و دیر باوری توطئه ها در شرایط حساس کنونی همچون بزنگاههای تاریخ گذشته مسئولیت را متوجه نظام سیاسی کشور نمیکند، بلکه این جریانات پیشرو سیاسی هستند که با آگاهی نسبت به عواقب این حوادث و رویدادها باید واکنش های مناسب را اتخاذ نمایند.

  حزب دموکرات ایران در بیانیه های مکرر نظر تمامی جریانات مدعی دفاع از یکپارچگی ملت   و تمامیت ارضی ایران را به موضوع مهم عدم تفرقه افکنی و جلو گیری از هرگونه افتراق سیاسی و اجتماعی جلب کرده و همواره از همه خواسته است که در شرایط حساس کنونی با رعایت اصول و موازین حقوق بشری و رعایت آزادی عقیده و بیان اندیشه های سیاسی از سوی هر جریان دموکراسی خواه زمینه را برای گرد هم آیی سیاسی برای حل بحران عظیمی که در پیش روی ملت ایران است فراهم آورند. لذا پیشنهاد تشکیل کنگره ملی اولین گام و مهمترین اقدامی است که از سوی تمامی دموکراسی خواهان بعمل خواهد آمد.

در پایان ضمن احترام دوباره و عمر روز افزون برای همه شما ، هر گونه پیشنهاد از سوی جبهه ملی توسط حزب دموکرات ایران با اهمیت فراوان تلقی گردیده و تلاش خواهد شد در راه ایجاد هما هنگی اقدامات مناسب اتخاذ گردد.   

                                                                   دبیرخانه حزب دموکرات ایران

                28/5/1385 (19/8/2005)                                             

بازدید صفحه: 1474
 


شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد