Sunday, November 28, 2021   امروز ,   يکشنبه 7 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
7 آبان 1386
كورش زعيم در پاسارگاد بر مزار كورش بزرگ - اعلام روز ملي ايران

سخنرانی کورش زعیم در بر مزار کورش بزرگ

7 آبان 1386 (29 اکتبر 2007)

کورش تو هرگز نخفته ای!

کورش تو هرگز نخفته ای،  که روح تو در وجود ما بیدار است.

کورش، ما شرمنده توایم که با خیانت و کاهلی کشور را بارها در طول تاریخ به دست بیگانه اندیشان و بیگانه دلان بی فرهنگ و بی هویت سپردیم ، تا فرهنگ و هویت والای ما را به نابودی کشانند. جاهلان را بر خود حاکم گردانیدیم تا دروغ و فریب و فساد را جایگزین راستی و درستی و دوستی نمایند، و تا ایرانیگری پندار نیک- گفتار نیک- کردار نیک فدای تنازع بقاء گردد.

ما که محبوب ترین همه جهانیان بودیم، منفورترین شدیم؛ ما که از پیشروترین در جهان اندیشه و دانش و فن بودیم، از عقب افتاده ترین شدیم؛ ما که از قدرتمندترین بودیم، توسری خورترین شدیم؛ و ما که از مرفه ترین بودیم، فقیرترین شدیم. 

ولی کورش، شرمساری که ما برای تو به بار آورده ایم به پایان خواهد رسید. ما سرزمین اهورایی تو را از سلطه فرهنگ بیگانه ی ضد ایرانی رها خواهیم ساخت. ما همانند تو، هرگونه تبعیض مذهبی را خواهیم زدود تا دوباره همه دینها، مذهب ها و باورها در سراسر ایران زمین آزاد و گرامی باشند. ما دوباره سرزمین تو را گهواره اندیشه و دانش و فن خواهیم کرد تا بار دیگر آفتاب خِرَد ایرانی بر سراسر جهان تابان گردد.

ما در اینجا گرد آمده ایم تا این روز هفتم آبان را روز ملی ایران اعلام کنیم. روز ملی ایران که در آن روز، کورش، نماینده هویت ایرانی، فرهنگ و خرد جاویدان ایرانی را برای همه جهانیان نهادینه کرد. روزی که نخستین اعلامیه جهانی حقوق بشر، 2000 سال پیش از مگنا کارتای انگلستان و 2300 سال پیش از اعلامیه حقوق بشر فرانسه و 2500 سال پیش از اعلامیه جهانی حقوق بشر سازمان ملل، صادر شد و جهانیان را به آزادی و برابری و نیکبختی امیدوار کرد.

ما روز ملی ایران را هر سال در روز هفتم آبان جشن خواهیم گرفت و همانند نوروز این جشن را جهانی خواهیم کرد.

کورش مردمسالاری را به ما آموخت، وما مردمسالاری را بر ایران زمین حکمفرما خواهیم کرد.

کورش نخستین اعلامیه جهانی حقوق بشر را صادر کرد و برادری و برابری را به ما آموخت، و ما اعلامیه جهانی حقوق بشر را در ایران نهادینه خواهیم کرد.

کورش نخستین جامعه متمدن جهانی را بنا نهاد، و ما ایران را به جامعه جهانی پیوندی ناگسستنی خواهیم زد.

کورش راستگویی و درست کرداری را در ایران زمین نهادینه کرد، و ما میهنمان را از دروغ و فریب و فساد خواهیم زدود.

به تاریکی امروز ننگرید که آینده ایران روشن است. و این روشنایی به زودی بر همه ایرانیان و این سرزمین اهورایی خواهد تابید. با هم باشیم تا بار دیگر بیگانگان و دیوانگان ما را از راستای ایرانی بودن منحرف نکنند.

بازدید صفحه: 1922
 من گمان نمیکنم که آقای زعیم چنین خطابه ای را ایراد کرده باشند . اگر چنین کرده اند متأسفانه می بینم که آقای کوروش زعیم آلت فعل شده و در نقش جاده صاف کن برای توسعه سیاست اسرائیل نازی در آمده و ملت ایران را به قهقرائی که اسرائیلیان نازی مایلند می کشانند . عمر تاریخ ایران چندین هزار ساله را اسرائیلیان نازی به کمک شاه خائن به 2500 سال تقلیل دادند و آن شاه ابله و نالایق در جشن مسخره ایکه برای اتلاف ثروت ملی ایران برگزار کرد آنرا مبنای تازیخ ایران قرار دادو این در حالی است که جامهای طلا و دیگر عتیقه های دوران باستان در ایران عمرهای 7 تا 10000 ساله دارند. و بعدممکنست که آقای کوروش زعیم برای خوشرقصی نزد منفعت طلبان که بانقاب سلطنت طلبی و میلیاردها دلا ر پول دزدی به آغلهای امن در کشورهای بیگانه خزیده اند و به اصطلاح برخورداری از آراِء ناچیز این گروه نامسئول و بی تعهد در برابر منافع ملی ایران دست به چنین مانور بی مزه و بی مزه تر از مانور شاه نالایق زده اند.... روزملی ایران روز تولد رهبر ملی ایران زنده یاد دکتر مصدق است که به هویت ملت ایران را احیا نمود و به ایران و ایرانی موجودیت بخشید. حتی اگر روز ملی ایران را زوزهای تولد زنده یادان میرزا تقی خان امیر کبیر و یا علامه کبیر دهخدا و یا فردوسی اعلام میکردند بهتر از کوروشی است که مورد تحسین اسرائیلیان نازی است تا اسرائیلیان نازی بتوانند با آویزان شدن به آن بخواهند درنقشه بزرگ استعماری منطقه خاورمیانه برای خودشان ایجاد هویت غیر عربی ایاد کنند و ادعا کنند که اسرائیلیان نازی هم همان هویت ایرانیان را داشته و دارند و با تحریف تاریخ انکار هویت واقعی خودشان مبنی بر اینکه اسرائیلیان نازی ازبیخ عرب بوده اند بکنند و تجاوزات ِ ضد بشری شان را موجه قلمداد نمایند. در این مختصر هدفهای سوء اسرائیلیان نازی را نمیتوان بیان کرد . موضوع کوروش بازی و کشانیدن ملت ایران و جهانیان به 2500 سال پیش و دوران کوروش ووووو همه و همه بهره هائیست که میخواهند در پناه نام کوروش ببرند .آنچه مسلم است کوروش هرگز طبع و مزاج نازی و متخاوز نداشته است و ازکوروش میراث تجاوزکاری و خشونت های حیوانی و ضد بشری به جهان و جهانیان نرسیده است
دکتر جلیل بهار
آقای بهار گرامی، آقای زعیم را شیطان هم نمی تواند آلت فعل کند. من بارها تاریخ ای چند هزار ساله ایران را توضیح داده ام. ما 3300 سال پیشنه تشکیل دولت داریم و کهن ترین دولت در تاریخ بشریت هستیم. و البته تمدن ما به شهادت زابل و جیرفت و سیلک کاشان به دستکم هشت هزار سال می رسد و ما آثار زندگی اجتماعی انسان را تا 70 هزار سال پیش داریم. اهمیت 2500 سال، آغاز امپراتوری هخامنشی و بیانیه حقوق بشر و متمدن ترین دولت در تاریخ بشر است. این حرفهای اسراییل و نازی و غیره را بگذارید کنار. در شان شما نیست که حرفهای پان ترکها و پان عربها را تکرار کنید.

vaghean jaleb boud
amin payghami
اميدوارم بيشتر در اين تارنما گشت و گذار كنيد.

شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد