Sunday, November 28, 2021   امروز ,   يکشنبه 7 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
13 دی 1386
تارنماي خبرگزاري جبهه با كورش زعيم - رويداد لغو ختم بينظير بوتو

مصاحبه تارنماي خبرگزاري جبهه ملي با کورش زعیم 

درباره رویداد لغو ختم بینظیر بوتو

13 دی 1386

JMINews : ماجرای تدارک و سپس ختم مراسم بوتو چه بوده؟

پاسخ: در پی تصمیم هیئت اجرایی به برگزاری مراسم یادبود، از آنجا که اجازه برگزاری هیچگونه مراسمی را در تالارهای شهر و دانشگاهها نمی دهند، تصمیم بر مسجد شد. من به دو مسجد مراجعه کردم که مسجد نور پذیرفت، ولی پس از یک ساعت زنگ زد که معذور است و زمان خالی برای ما ندارد. آنگاه من به مسجد ولیعصر مراجعه کردم و موفق به رزرو آن شدم. متعاقبا ما اقدام به تبلیغات کردیم. ولی روز چهارشنبه مدیر مسجد به من زنگ زد که ماموران امنیتی به مسجد رفته و آن را پلمب کرده اند و خود او را هم می خواستند بازداشت کنند که وقتی مطمئن شدند شناخت ویژه ای از من ندارد منصرف شده بودند. من هم خبر لغو مراسم را در آگاهینامه ای دادم تا مردم در برف و یخبندان بی جهت به مسجد نیایند.

JMINews : برخی از دوستان گله داشتند که چرا شما لغو مراسم ختم خانم بوتو را همانروز اعلام کردید، در صورتیکه اگر اعلام نمی شد، جمعیت بیشتری جلو درهای بسته مسجد حاضر می شد و جنبه تبلیغاتی رویداد برای جبهه ملی بسیار بیشتر می بود.

پاسخ: بله، من هم این گله ها را شنیده ام، ولی از دیدگاه من این اعتراض کاملا بی پایه است. جبهه ملی ایران یک سازمان راستگو و درست کردار است. ما باید آنچه را که هست همانگونه که هست به مردم بگوییم. ما هرگز نباید مردم را با دروغ و فریب به میدان بکشیم. این روش جبهه ملی ایران نیست و این روش دولت مردمسالار آینده ایران هم نخواهد بود. مردم باید به ما اعتماد کنند و گزارش و سخن جبهه ملی برایشان حجت باشد. وظیفه من بود که واقعییت را به آگاهی مردم برسانم. یکصد نفر دانسته به یک مراسم لغو شده بیایند، بهتر از آنست که هزار نفر فریبکارانه به آنجا کشانده شوند، فقط بخاط نمایش یک جمعییت بزرگتر. خدا نکند روزی جبهه ملی ایران را دچار چنین حقارت کنند که ماکیاول مآبانه با مردم رفتار کند. این کار جمهوری اسلامی است نه ما.

JMINews : مثل اینکه سفیر پاکستان را هم عوت کرده بودید که با یادداشتی از لغو مراسم آگاه کردید؟ آیا بعد خبری آن بیشتر نمی بود اگر سفیر می آمد و با درهای بسته روبرو می شد؟

پاسخ: من سفیر پاکستان و کارکنان سفارت را هم کتبی دعوت کرده بودم، ولی پس از لغو مراسم، بیدرنگ یادداشتی فکس کردم که مراسم لغو شده است. این دوستان معترض فکر نمی کنند اگر ما نماینده سیاسی یک کشور را با فریب، فقط برای بهره برداری خبری، به آنجا می کشاندیم چه افت اخلاقی و حیثیتی برای جبهه ملی ایران در بر می داشت و در پس آن چه واکنش منفی خبری دریافت می کردیم؟ این کارها برای کسانی است که برای خود حیثیت اجتماعی و سیاسی قایل نیستند و فقط به بهره برداری لحظه ای می اندیشند. جبهه ملی ایران باید همیشه سرمشق اخلاق سیاسی باشد، همین جور که همیشه بوده، در غیر این صورت هیچ تفاوتی با جمهوری اسلامی نخواهد داشت.

بازدید صفحه: 1473
 


شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد