Saturday, December 4, 2021   امروز ,   شنبه 13 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
25 تير 1386
گفتگوي صداي امريكا با كورش زعيم - عملكرد دولت آقاي احمدي نژاد

مصاحبه صدای امریکا با كورش زعيم

(25 تیر 1386)

عملكرد دولت نهم آياي احمدي نژاد

ما تصور می کنیم که دولت آقای احمدی نژاد سوار بر سرسره ای شده که هیجان سرعت و لذت لغزیدن چشمانشان را بسته به اینکه سرسره به کجا منتهی می شود.

آقای احمدی نژاد تا کنون هیچ کدام از قول هایی را که در دوران انتخابات داد نه تنها نتوانسته اند برآورد کند که پیشگویی ما در آن زمان هم بود، وضعییت را بسیار بسیار برای طبقات محروم بدتر کرده است؟ اکنون هم دائما تصمیم گیری هایی می کنند که با هیچ دانش و تاریخ مدیریت یک کشور همساز نیست. در نتیجه وضع به سرعت رو به وخامت می رود. هم اقتصادی، هم اجتماعی و هم البته بین المللی. فقر مردم روزبروز شدید تر می شود.

مردم فقیر، محروم و آسیب پذیر را زود می شود با وعده های شیرین ولی انجام نشدنی هوادار کرد و مشغول کرد، زیرا استیصال آنقدر زیاد است که هر چیله چوبی نوید نجات می دهد. ولی وای بحال وقتی که این مردم فکر کنند فریب خورده اند و از آنان سوء استفاده شده و زندگیشان رو به وخامت می رود. اگر تحریم سوم هم به تصویب برسد، برخلاف تصور اندیشمندان جناح ریاست جمهوری که خواهند توانست سه سال دوام بیاورند، ما تصور می کنیم که فشار روی مردم به سه ماه هم نخواهند نکشید. آنوقت دیگر با مردم مستاصل نمی شود استدلال کرد و گناه ها را به گردن امریکا انداخت و یا به گردن دانشجویان یا روشنفکران انداخت. اگر جناح خشنی که آقای احمدی نژاد پنجره آن به بیرون است، تصور می کند با ترساندن زنان و دانشجویان و کارگران خواهد توانست قدرت خود را تثبیت کند، من پیشنهاد می کنم که با اینهمه دکتر های جورواجور که در میانشان است، یک بار دیگر معادلات را محاسبه کنند.

ما بسیارنگرانیم که این جمعیت عظیم محروم وقتی احساس فریب خوردن کند و به حرکت درآید، چه نیرویی جلودارشان خواهد بود. و بدتر از آن چه سازمان هایی خواهند کوشید از آن سوء استفاده کنند. به عقیده من جمهوری اسلامی نباید مطمئن باشد که در چنین شرایطی نیروهای تحت فرمانش جملگی تحت فرمانش خواهند ماند. این حرکت را دیگر با نصیحت و قول ها جدید نمی تواند آرامش داد. اگر آشوبی برپا شود، که یک کابوس خواهد بود، هم برای ما که دغدغه مرزهای ما ناآرام خواهد شد.

فقط سازمان های آزادی خواه و ملی که آلوده نبوده اند و آلوده نشده اند، مانند جبهه ملی ایران، می تواند از چنین فاجعه ای جلوگیری کند. ما تک تک ساعت را می شنویم. امیدواریم که جمهوری اسلامی هم گوش بدهند.  

بازدید صفحه: 1606
 Super informative witring; keep it up.
Mariangel

شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد