Monday, November 29, 2021   امروز ,   دوشنبه 8 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
2 مهر 1391
بزرگداشت نيروي هوايي در جنگ عراق عليه ايران
هموندان جبهه ملي ايران در همايش ايران ورجاوند
بزرگداشت نيروي هوايي و خلبانان قهرمان دفاع مقدس


 شماري از هموندان جبهه ملي ايران در همايش "ايران ورجاوند" كه در سالگرد آغاز جنگ تحميلي (31 شهريور) در تالار ايوان شمس در بزرگداشت نيروي هوايي و خلبانان دلاوري كه در جنگ شركت داشتند و سرنوشت جنگ را رقم زدند، برگزار شد، شركت كردند

در اين همايش كه با نواختن سرود ملي ايران توسط دسته رزم نوازان نيروي هوايي آغاز شد، آقايان فريدون جنيدي، سردار محمد هادي، هوشنگ طالع، و آزاده جانباز سيد ناصر حسيني پور سخنراني كردند. مراسم با شاهنامه خواني بانو مرجان صادقي ناييني و اهداي لوح تقدير به همه خلبانان جنگ پايان يافت.

در فرتور بالا از چپ به راست: عليرضا افشاري (دبير انجمن ديده بان يادگارهاي فرهنگي)، امير خلبان ....، پيمان عارف، كورش زعيم، ناهيد فرهاد، يسنا خوشفكر (پيشنهاددهنده و دبير مراسم)، امير سرتيپ خلبان فرج الله براتپور (فرمانده عمليات خارق العاده بمباران پايگاههاي سه گانه الوليد در غرب عراق)، مهران بختياري، امير سرتيپ خلبان ....، عقاب علي احمدي، امير تيمسار خلبان منصور كاظميان (كمك خلبان شهيد عباس دوران كه با عملياتي غيرممكن به قلب بغداد حمله كردند، پالايشگاه بغداد را به آتش كشيدند و پس از آتش گرفتن هواپيما، شهيد دوران تصميم گرفت جت خود را به هتل محل اجلاس غيرمتعدها بكوبد و آنرا نيز به آتش بكشد)، سرتيپ دوم خلبان احمد مهرنيا (نويسنده كتاب حمله هوايي به الوليد)، و محسن قاسمي شاد (مجري برنامه).
بازدید صفحه: 3676
 با درود با درود به همه افسران و درجه داران و سربازان جانباخته ارتش ملي ايران كه در طي 8 سال جنگ از تماميت ارضي كشور ايران پاسداري نمودند و با حداقل تلفات حداكثر تلفات را به دشمن بعثي وارد نمودند. درودي ويژه به خلبانان نيروي هوايي كه در عمليات هايي مانند اچ 3 ، ثامن الائمه، طريق القدس، فتح المبين و الي بيت المقدس حصر آبادان را شكستند و در نهايت خرمشهر را آزاد نمودند. درود بيكران بر قهرمان جنگ سروان عباس دوران كه بالاترين سورتي پرواز را در زمان جنگ بدست آورد و به دليل رشادتهاي بيشمار از فرمانده وقت نيروي هوايي ارتش در سال 1361 دو درجه تشويقي دريافت نمود و مفتخر به درجه سرهنگ دومي شد. براي جلوگيري از تشكيل شدن كنفرانس غير متعهدها در بغداد در يك عمليات به بغداد حمله نمودند و محل كنفرانس را بمباران نمودند. عباس دوران كه حتي صدام حسين نام وي را بخوبي مي شناخت به همكارانش قبلا گفته بود كه صدام آرزوي اسير كردن من را به گور خواهد برد. در حمله واپسين به بغداد به دليل هدف واقع شدن توسط پدافند هوايي عراق هواپيماي سرهنگ دوم دوران آتش گرفت ولي حاضر به اجكت كردن نشد و از كابين عقب خواست اجكت نمايد كه وي امتناع نمود لذا خود عباس كليد را زد تا خلبان كابين عقب از هواپيما خارج شود و سپس هواپيماي آتش گرفته را به هتل كوبيد و جاودانه شد. پس از جانبازي براي ايران به پيشنهاد فرمانده وقت نيروي هوايي با دريافت سه درجه مفتخر به درجه سرلشگري گرديد. ياد و خاطره اش جاودان باد !
كامران پادياوند
تازه اینها بازمانده های آن ارتش قدرتمند بودند که جمهوری اسلامی کشتارشان کرد!

با درود به جناب استاد زعیم جناب استاد ابزار فشار تا چه حدی باید ادامه یابد تا اثر خود را از دست ندهد؟ توجه شما رابه مقاله زیر جلب می کنم.با سپاس http://www.irdiplomacy.ir/fa/page/1907255
سعيد
فشارهاي رسانه اي هميشه براي آماده سازي افكار عمومي است، فشارهاي راستين از دهليزهاي ديپلماتيك وارد مي شود. شما مقاله امروز من را در سايت بخوانيد يا يك دو روز صبر كنيد تا ترجمه اش كنم.

بحث وگفتگو کلید اصلی حل اختلافات است با توجه به روند رو به رشد ایران گرایی در جامعه امروز ایران ممکن است این قبیل مسائل کارش به جاهای باریک کشیده شود.
منصور
*

درود با عرض پوزش { درود دوباره در مورد پیمان عارف ما با برخی دوستان بحثی داشته باشیم } در متن بالا میخواستم بنویسم بحثی داشتیم اشتباهی نوشته شد بحثی داشته باشیم. به هر روی برخی از دوستان ملی گرا زیاد از اظهارات پیمان عزیز راضی نیستند چون من خودم با طیفی از فعالین ملی در ارتباطم بهتر نیست پیمان برخی از سوتفاهمات رو حل کنه. مثلا خیلی به موضع گری پیمان درمورد شادی صدر وبیاناتش در مورد حق تعیین سرنوشت وتجزیه طلبی ایراد گرفتند. کلا اگر این مسائل را اینجا با شما مطرح میکنیم چیزی جز دلسوزی نیست چون خیلی ناراحت میشم وقتی بین گروههای ملی اینگونه شکاف می افتد.
منصور
شكاف نيست، اختلاف سليقه و گاه سوء تفاهم است. برخي از جوانان ما خيلي احساسي و اتشين با مواضعي كه در سليقه شان نيست برخورد مي كنند. هم شادي صدر شخصيتي مورد احترام است و هم پيمان عارف. من با اينگونه برخوردهاي احساسي و عصبي موافق نيستم. يك گفتگو و روشن كردن مواضع اغلب مسئله را حل مي كند.

با درود به استاد زعیم جناب استاد نظر شما درباره مطلب زیر(از سایت دیپلماسی ایرانی) چیست؟با سپاس پرزیدنت نیکسون و هنری کیسینجر راهبردی را موفق می دانستند که دارای 2 محور باشد:مذاکره و ابزار فشار.چون ابزار فشار بر محاسبات طرف مقابل در مذاکره تاثیر می گذارد و باعث عدول انها از مواضعشان می شود.مثال انها هم جنگ ویتنام است که وقتی نیکسون تصمیم به مذاکره با هانوی گرفت و در کنار ان از فشار نظامی نیز استفاده کرد باعث امدن هانوی به پای میز مذاکره و امضای پیمان صلح پاریس شد.حتی پرزیدنت نیکسون بمباران سنگین هانوی در دسامبر1972 را یکی از عوامل تعجیل دولت ویتنام شمالی در امضای پیمان صلح در یکماه بعد میدانست.بر خلاف سیاست جانسون که فقط بر ابزار فشار تاکید داشت و از مذاکره خودداری میکرد. http://www.irdiplomacy.ir/fa/page/1907255
سعيد
امريكا هميشه اول اشتباه مي كند، سپس براي جبران اشتباه خود از اين تكنيك استفاده مي كند، ولي در اين راه آسيبهاي جاني و مالي فراوان بر جاي مي گذارد. در دوران جنك ويتنام براي استقلال از فرانسه، هوشي مين از امريكا كمك خواست كه فرانسه را وادار به خروج از ويتنام كند. امريكا خودداري كرد و بجاي آن هنگام خروج فرانسه جاي آنها را در جنگ گرفت. دعوت فرانسه براي جانشيني آنها در جنگ (عليه كمونيسم) مهمتر از بردن دل ويتنامي ها بود كه در نهايت نشان دادند اشتهايي براي كمونيسم ندارند. در چين هنگام مبارزه مائو عليه چيانكايچك، مائو از امريكا كمك خواست. امريكا باز اشتباه كرد و از ژنرال بازنده هواداري كرد. دهها سال طول كشيد تا امريكاييان متوجه شوند چينيان علاقه اي به كمونيسم ندارند. در ايران، ما از آنها كمك خواستيم انگلستان را وادار به عقب نشيني كند و محاصره را بردارند، امريكا در عوض مجري توطئه انگلستان شد و دموكراسي ايران را از بين برد. 56 سال طول كشيد تا فهميدند ايرانيان بجز دموكراسي اشتهاي هيچ نظام ديگري را ندارند، ولي باز ناداني سياسي آنها را به اشتباه انداخت. اين ناداني ناشي از ساده انديشي خصلت سياست خارجي امريكاست.

درود دوباره در مورد پیمان عارف ما با برخی دوستان بحثی داشته باشیم خصوصا موضع گیری های گیج ومبهم وتغییر مواضع سریع البته من به شخصه خیلی براش احترام قائلم چون گویا شما هم تاییدش میکنید ولی دوستان این انتقادات رو مطرح مینمودند.
منصور
1- ما همه خطاپذيريم و در جواني جستجوگر. هيچ مانعي ندارد كه يك جوان با فرهنگ و باسواد، انگاره هاي متفاوت ولي نزديك بهم را آزمايش كند و به اين وسيله باورهاي خود را تكامل بخشد. 2- ما بهتر است بجاي خرده گيري از جوانان كنجكاو و جستجوگر خود، انرژي خود را روي دشمن ملت و ميهن متمركز كنيم. مطمئن باشيد، اگر خطري براي ميهن پيش آيد، پيمان در خط اول جبهه خواهد بود.

با درود بر مهندس زعیم عزیز!سپاس گزارم که همیشه به یاد اسطوره های 8 سال پاسداشت اهورایی از میهنمان ایران هستید،چرا که جنگ کثیف است ولی فداکاری بازمانده آرتش قدرتمند ملت ایران و فداکاری های جوانان هم میهن پاسدار و بسیجی فراموش شدنی نیست و بس ستودنی است. به امید سربلندی شما و این قهرمانان عزیز فداکار که شما از آنها یاد کردید باز هم دوست دارم که از اینها برای من و جوانانی به مانند من بگویید چرا که اینها متعلق به ملت ایران هستند و ایران به جنین شیرانی همیشه سرفراز است باز هم سپاس گزارم
محسن
طبق فرصت هايي كه پيش مي آيد، من اين كار را ادامه خواهم داد.

با درود فراوان خدمت استاد زعیم عزیز استاد گفته شده که آغا محمد خان قاجار ایران را از تجزیه نجات داده اما چند نکته باید یادآوری شود این مرد در حمله به قفقاز و تفلیس دست به جنایت وحشیانه زد به نظر من یکی از عوامل جدا شدن قفقاز در ایران اقدام وحشیانه این مرد است.او پایه گذار سلسله ای در ایران شد که نالایق ترین سلاطین تاریخ ایران بودند و باعث شدند بخش عظیمی از سرزمین ایران به دست استعمارگران روس و بریتانیا بیافتد.متشرعین و آخوندها دخالت در سیاست را از زمان همین سلاطین اسلام پناه قاجار شروع کردند.او را مقایسه کنیم با شیرمرد تاریخ ایران لطفعلی خان زند جوانی که مردم ایران دوستدار او بودند و در فکر اعتلای ایران زمین بود و چه شجاعت های علیه نیروهای خواجه علارقم همه مشکلات از جمله خیانت نزدیکان و کمبود نیرو انجام داد. خواجه محمد خان قاجار بقدری دچار عقده بود که دستور داد سردارانش به لطفعلی خان و همسرش تجاوز کنند.او با اینکه خواجه بود برای خود حرمسرایی ایجاد کرد و به اذیت و آزار زنان بیچاره مثل گاز گرفتن شکستن استخوانهای آنان می پرداخت و جنایت او در کرمان در تاریخ بی نظیر بود بطوری که گفته می شد او تخم های چشم را شمارش می کرد و اگر یک دانه کم بود دستور می داد سربازی که این کار را انجام داده یک تخم چشمش در آورده شود.
hossein bodaghi
آهمه درست است. آغا محمدخان يك روان پريش بود و جنايت هاي بسيار كرد. ما به او افتخار نمي كنيم، زيرا مايه ننگ فرهنگ ايراني بود. من فقط به تنهاه كار مثبت او از ديدگاه يكپارچگي ايران كردم.

هان ای‌ دل‌ عبرت‌ بین‌ از دیده‌ نظر كن‌ هان‌ / ایوان‌ مدائن‌ را آیینه‌ عبرت‌ دان‌ «خاقانی». نگاهی به زندگانی مسئولینی بی لیاقتی که از بد روزگار حاکم بر زندگانی مردم ایران زمین اند در طول تاریخ این مرز و بوم  ضرباتی فاجعه بار به این مهد اهورایی وارد اورده اند. نگاهی به گذشته نه چندان دور یعنی  اواخر دوره صفوی ما به شخصیتی هرزه  و بی لیاقت بنام «سلطان حسین» برمیخوریم که  در کتاب« رستم التواریخ »بتفضیل به عیش و عشرت  او همزمان با هر و مرج در چهار گوشه ایران برمیخوریم. دیانت ابتدای سلطنت شاه  سلطان حسین باعث شد تا علمای شیعه از او حمایت کنند. طوری که در ابتدای سلطنتش فقیه نامی عالم تشیع محمد باقر مجلسی از او جانبداری کاملی به عمل آورد. کسانی که بدلیل ظلم بیش ازحد حکام دست بتمرد زده بودند عبارت بودند از:لگزی‌ها اقوامی سنی مذهب در شمال غرب ایران٬ به‌دلیل سختگیری‌های مذهبی آنها دست به دامان دربار«عثمانی» شده بودند.قبایل بلوچ هم دائماً به بم و کرمان حمله می‌کردند. از طرف دیگر شورشیان در خلیج فارس با حمایت والی عمان عزم خود را برای اشغال «جزایر خلیج فارس» جزم کرده بودند. کردها نیز توانستند همدان را در سال ۱۰۹۸ش اشغال کنند و تا حومه اصفهان پیش بیایند علت اصلی شورش افغانی‌ها را ظلم بی‌اندازهٔ خسروخان و گرگین خان گرجی ذکر کرده اند که با حمایت فقها به حکومت قندهار و کابل و هرات رسیده بودند٬ نباید از یاد ببریم که اینان همه شهروندان ایرانی بودند که از حاکمان نادان خود به تنگ امده بودند مثلا  ببینیم در قندهار و کابل چه کردند.بر گرفته از کتاب «رستم التواریخ»«پس خسروخان و گرگین خان و اتباع و عمله‌جاتش شروع نمودند به ایذاء و آزار نمودن اهل سنت به مرتبه‌ای که از حد تحریر و تقریر بیرون است، یعنی زنان و دختران و پسران‌شان را به زور و شلاق می‌بردند و به جور و جفا خون‌شان را می‌ریختند به ناحق به آنان تجاوز می‌نمودند.«شرم»هان ای‌ دل‌ عبرت‌ بین‌ از دیده‌ نظر كن‌ هان‌ / ایوان‌ مدائن‌ را آیینه‌ عبرت‌ دان‌«خاقانی» علاوه بر اینها روس‌ها که تعرضات خود را از زمان شاه اسماعیل دوم آغاز کرده بودند، در زمان شاه سلطان حسین شروع به مداخله در امور منطقه قفقاز کرده و حتی سواحل دریای خزر از دربند تا استرآباد (گرگان فعلی) را به تصرف خود درآوردند.اتفاقات درس اموزی است البته از قدیم گفته اند:كسانی كه در انتظار زمان نشسته اند، آنرا از دست خواهند داد« ناشناس»
 حمید
سخنان شما درست است. وقتي سياست بر پايه باورهاي ايستاي تاريخ گذشته استوار باشد، جنايت عليه بشريت هم توجيه مي شود.

با درود خدمت استاد بزرگوار وآرزوی شادکامی اینکه حدس زده میشود آمریکا با خارج کردن سازمان مجتهدین خلق قصد دارد دولت دست نشانده دذر ایران بر سرکار بیاورد را قبول دارید؟
منصور
نه، جانشيني مجاهدين خلق غيرممكن است. بسيار از هموندان آن به سازمانهاي ديگر كه دموكرات هستند خواهند پيوست، فرقه مسعود و مريم منزوي و مطرود خواهد شد.

درود به استاد زعیم جناب استاد برخی از احزاب قومی ایران مانند حزب دمکرات و کومله کردستان،حزب تضامن خوزستان دارای پرچمهای جداگانه هستند همانند ایالتهای امریکا.نظر شما درمورد این مسئله چیست؟با سپاس
سعید
اين چيز تازه اي نيست، و البته آرزو بر جوانان عيب نيست. اگر ما موفق شويم دموكراسي را در كشور برقرار كنيم، شايد اين پرچم ها را در موزه ببينيم. ولي در شرايط كنوني تجزيه طلبان كارهايي با كمال آزادي در برخي مناطق و زير چشم مسئولان، احتمالن با تاييد برخي از آنها، مي كنند كه پرچم داشتن نسبت به آنها بسيار كار كوچكي است.

با درود به جناب استاد زعیم 1.جناب استاد نظر شما درباره سلسله صفوی از شاه اسماعیل اول تا شاه عباس بزرگ چیست؟ 2.به نظر شما چرا عثمانی ها با وجود پیشروی تا بالکان نتوانستند از پس ارتش ایران برایند؟ با سپاس
سعید
من بر تاريخ صفويان چيرگي ندارم، بايد از تاريخدانان بپرسيد، ولي عواملي كه باعث احتياط عثماني ها نسبت به ايران شد، يكي تغيير مذهب رسمي ايران به شيعيگري بود، دوم شهامت اسماعيل و قدرت گرفتن نظام صفويان، سوم اينكه پس از فتح قسطنطنيه توسط محمد فاتح (كه شعري هم به اين مناسبت بزبان پارسي سرود)، اروپا از قدرت و وحشيگيري غيرقابل توصيف عثمانيان در وحشت فرورفت و از رويارويي بازايستاد، ديگر اينكه دربار عثماني در فساد و خوشگذراني و غفلت از اداره امپراتوري فرو رفت و شيرازه امور كشور از دست پادشاهانش يدر رفت. آنها تا تبريز و زنجان هم پيش آمده بودند كه مجبور به پس دادن آن شدند، ولي مناطق كرد نشين ايران شوربختانه در چنبره وحشتبار آنها گرفتار ماندند.

با درود به جناب استاد زعیم جناب استاد نظر شما درباره مطلب زیر چیست؟ با سپاس http://ir.voanews.com/content/iran-israel-syria-lebonan-hegemony/1514109.html
سعید
اين تحليل درست است، ولي بي برنامه ريزي براي چنين هدفي اين اتفاق افتاده.

با درود به جناب استاد زعیم جناب استاد ایا امکان دارد مقاله ای در مورد نقش نیروی هوایی در جنگ در تارنما منتشر کنید؟ با سپاس
سعید
من وقت اين كار را ندارم، ولي اگر فرصتي دست داد، از خود آنان كه در فرماندهي جنگ شركت داشتند شايد خواهش كنم مطلبي بنويسند.

با درود فراوان خدمت استاد زعیم گرامی استادهمانطور که می دانیم اخیرا فرمانده سپاه صراحتا از وقوع جنگ با اسرائیل خبر داده است این در حالی بود که پیش از این فرماندهان نظامی حکومت معمولا تهدیدات را جنگ روانی و شایعه می دانستند به نظر شما چه دلیلی باعث شده که با این صراحت حرف از جنگ بزنند؟ پس از بازداشت خانم فائزه هاشمی و احتمال بازداشت مهدی هاشمی به نظر شما برخورد با هاشمی از سوی حکومت وارد فاز نهایی شده است؟شبیه به برخورد با منتظری؟
hossein bodaghi
برخي باور دارند كه اين يك بلوف است، و برخي باور دارند كه جنگ شرايط را براي پاكسازي كامل اوپوزيسيون و تحكيم نظام فراهم مي كند، هرچند كه كشور با خاك يكسان شود. براي مثال در افغانستان طالبان نيازي به شهرهاي مدرن و برق و گاز و تلويزيون ندارند. در غارها هم مي شود زندگي كرد و زنان را هم كه با زنجير در خانه ببندي هوس بيرون رفتن و خريد و معاشرت و درس خواندن نخواهند داشت. من علم غيب ندارم، ولي ديدگاهها براي آينده اين سرزمين متفاوت است. بايد بردبار باشيم و اگر زنده مانديم مشاهده خواهيم كرد. اين شامل پرسش دوم شما هم مي شود.

یاد و خاطره تمامی جانباختگان ژاله روی و گلگون کفن 8 سال جنگ تحمیلی بر ملت ایران را گرامی می داریم و امیدواریم جنگ خانمان سوز دیگری آغاز نشود.
محسن
مهارت و دلاوري خلبانان زنده مانده نيروي هوايي در آن زمان، سرنوشت جنگ را تغيير داد و راه را براي نيروهاي زميني باز كرد. اينها استوره هستند و ستايش ابدي ما را خواهند داشت.

شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد