Sunday, November 28, 2021   امروز ,   يکشنبه 7 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
2 مهر 1392
گتگوی صدای امریکا (لیلی صدر) با کورش زعیم - از سخنرانی روحانی در سازمان ملل چه انتظار می رود؟
سخنرانی پیش روی حسن روحانی
 در اجلاس امروز سازمان ملل
پرسش صدای امریکا ( لیلی صدر) از کورش زعیم

2 مهر 1392 (24 سپتامبر 2013)

 

پرسش: انتظار شما از سخنرانی آقای حسن روحانی در سازمان ملل چیست؟


کورش زعیم: سخنرانی امروز آقای حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل برای ملت ایران اهمیتی حیاتی دارد، و برای جامعه جهانی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است، که آیا ایشان میتواند هر دو مخاطب را بباوراند که به آنچه قول داده وفادار و کوشا خواهد بود یا پیچ و خم های مبهمی را در بر خواهد داشت.

آقای روحانی هرچند در یک محفل بسته درون حاکمیت و با حذف همه حزب ها و گروههای سیاسی مستقل برای انتخاب شدن دست چین شده، ولی ریاست جمهوری ایشان و آینده ای که برای کشور در برونرفت از تنگناها و محرومیت های سیاسی و اقتصادی و تحریم های فلج کننده بین المللی ترسیم کرده؛ و نیز قولی که برای شفاف سازی و جلب اعتماد جامعه جهانی و عضویت مسئولیت پذیر و همکارانه در خانواده جهانی به مردم ایران و جهان داده، بسیار سرنوشت ساز خواهد بود.

آقای روحانی باید در این سخنرانی از محدودیت های صنفی و گروهی خود را آزاد کند و از وابستگی به شعارهای بی محتوا و دشمن ساز سه دهه گذشته که مردم ایران را ناامید از آینده و عقب مانده و گریزان از کشور کرده پرهیز نماید.

در مورد مسئله هسته ای باید به صراحت و روشنی متعهد به پیروی از قانونهای بین المللی بویژه به پروتکل الحاقی ان پی تی، و البته بیانیه جهانی حقوق بشر شود، که آینده ای گریزناپذیر برای ایران است. جایگاه فرهنگی ایران در تمدن جهانی حکم می کند که کشور ما مورد اعتماد همه کشورهای جهان باشد.

ایشان نباید این فرصت استثنایی و تکرارنشدنی را، که به باور من آخرین فرصت برای پیوستن جمهوری اسلامی به مردم ایران و به جامعه جهانی خواهد بود، با سخنان ابهام آمیز و مشروط از دست بدهد.

 


بازدید صفحه: 1707
 فعلا که همین تسلیحات غیر پیشرفته مانع حمله کشورهای عربی شده و آمریکا و اروپا هم می گویند ایران تهدید موشکی است. پهپاد جدید رزمی ما را هم حتما دیده اید جناب زعیم!
a.m
آری، دیده ام.منکر پیشرفتهای خوبی که شده نیستم، ولی بیشتر آنها تشنه آلیاژهای ویژه و سیستم های الکترونیک غربی هستند که دشوار بدست می آیند.

جناب مهندس برای اینکه بفهمند آثار رادیواکتیو وجود دارد یا نه میتوانند درخواست ورود به هر جا را بکنند.چون استدلال می کنند که ما از کجا مطمئن شویم که مثلا در کارخانه تسلیحات سازی x یا y تجهیزات هسته ای وجود ندارد!؟ از بیرون که نمی توانیم نمونه برداری کنیم! با سپاس
رضا
نه، ایجورها هم نیست. فقط می توانند ادعا کنند که کلاهک حمل خرج هسته ای می سازیم. ولی بدون خرج، کلاهک فقط بدرد مواد منفجره متعارف می خورد.

روزی که وطن ارزش و الایی داشت - چون عارف و دهخدا جوانهایی داشت / امروز چه مانده زان بزرگان برجای؟ - ای کاش که این درد مداوایی داشت ! / □ یک مشت مُکّلا ، عَلَمِ دین دارند - دیوان ِ شعور و عقل ، تدوین دارند / چون نیک در اندیشۀ آنان نگری - با جهل صفا و با خِرَد ، کین دارند /
 حمید
***

با درود آقای مهندس: پروتکل الحاقی امنیت ملی ما را به خطر می اندازد چون می توانند هر جا را که خواستند ببینند یعنی پایگاهها و مراکز ساخت تسلیحات پیشرفته و حساس.مانند پارچین که انقدر اصرار به بازدید دارند برای اینکه از صنایع نظامی ما سر در بیاورند.
رضا
آشکارسازی فعالیت هسته ای کار دشواری نیست و آنها فقط جایی را می توانند بازدید کنند که آثار رادیو اکتیو داشته باشد. تازه تسلیحات پیشرفته ما هنوز در حدی نیست که دیگران مشتاق سر در آوردن از آن باشند. چه بهتر که اکنون بگذاریم بازدید خود را بکنند. چون اگر آثار فعالیت هسته ای در آن نباشد، دیگر از فهرست حذف می شود.

شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد