Wednesday, December 8, 2021   امروز ,   چهارشنبه 17 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
16 مهر 1392
سخنرانی کورش زعیم در آیین جشن مهرگان - انجمن مهرگان

سخنرانی کورش زعیم در جشن مهرگان

16 مهر 1392 - 8 اکتبر 2013


جشن ملی مهرگان را به ایرانیان شادباش می گویم

مهرگان جشن بزرگ ملی ایرانیان، روز دادگری و راستی، و روز چیرگی سرشت نیک و درست ایرانی بر ستمگری و فرمانروایی دروغ بیگانه اندیشان است. مهرگان روز پاسداری پیمان های اجتماعی و روز هشدار به پیمان شکنان است. مهرگان روز پاسداری از قانون رای مردم و هشدار به قانون گریزان است.

من شش سال پیش پیشنهاد کردم که این روز مهر و وفای به پیمان را به نام " روز ملی پاسداری پیمان" گرامی بداریم، و هنوز بر آنم که این جشن به سالنمای رسمی ایران راه یابد. یک ملت از پیمان مردمان به یکدیگر آفریده می شود، و وفای به این پیمان است که ملت ها را پایدار نگه می دارد. وفای به پیمان سردمداران و نمایندگان مردم به ملت است که خدمتگذار خواست آنان باشند. در این روز فرخنده مهرگان بود که فرشتگان به یاری کاوه آهنگر شتافتند تا مردمان ایران زمین را از گزند ضحاک ستمگر که مغز جوانان برومند ایرانی را خوراک مارهای خود می کرد، برهانند. ما باید از جوانان خود نگهبانی کنیم که اینان فرشتگان امروز ما هستند.

برای ملتی که سیاه پوش شده و مرگ را بجای زندگی بزرگداشت می کند، بازیافت جشن های کهن ایران که نشانه سرزندگی و شادزی بودن یک ملت بزرگ و با فرهنگ و تاریخ ساز بوده، مایه شادمانی و امید به آینده است. ما باید ایران را چنان بازسازی کنیم که در آن تنها شادمانی و جشن باشد نه غمگساری و سوگواری. ما باید بی رنگی سیاهی را که دچارش هستیم به رنگارنگی سپید تبدیل کنیم. ما باید همه جشن های بزرگ و شادی بخش ایرانی را جانشین فرهنگ تحمیلی بیگانه مرگ و غم و گریه و سیاهی کنیم.

ما هنوز تنها به یاد سربلندی و آزادگی و فرهنگ نیاکان خود زنده هستیم و باید این فرهنگ بزرگ و والا را که سایه اش بر همه جهان گسترده است برای خود نیز زنده سازیم تا آن زندگی کنیم.

دوران خشونت و فساد و دروغ و ریا و نادیده انگاشتن خواست ملت به سر آمده است. ایران بزرگتر از آن است که بجز انسانهای بزرگ و آزاده بر آن حکومت کنند. ایران ما، ایران کورش است، ایران داریوش است، و ایران فردوسی و امیرکبیر و مصدق. ملت ایران باید سرنوشت خود را خود بدست بگیرد، و این خواهد شد.

ما امروز در هر کجای جهان که هستیم، هم پیمان شویم که بخواهیم فقط ایرانی باشیم. ما باید چنان ایرانی باشیم تا همه مردم جهان آرزو کنند ایرانی باشند.

با درود بر همه آنان که دلشان برای ایران می تپد

کورش زعیم

18 مهر 1392

بازدید صفحه: 1494
 درود به استاد گرامی جناب استاد ۲ موسسه پژوهشی عربی در بخشی از تحلیل خود در مورد روابط ایران-آمریکا به نکاتی اشاره کردند.نظر شما درباره نکات زیر چیست؟آیا کشورهای عربی دارای توان ذکر شده هستند!؟ با سپاس ۱.بیم آن می رود که آمریکا مخالفتی با نقش سابق ایران بعنوان"ژاندارم منطقه"نداشته باشد و با توجه به واقعیت نظامی ایران در منطقه و امتداد نفوذ آن در کشورهای دیگر دولت اوباما آن را بعنوان یک امر واقع بپذیرد.این موضوع به هیچ وجه برای کشورهای خلیج فارس قابل قبول نیست. ۲.کشورهای عربی در موضع ضعف نیستند و برگه های زیادی در دست دارند که می تواند منافع خود را در ارتباط با گشایش جدید در روابط ایران و آمریکا حفظ کنند.
سعید
1- مهم نیست که برایشان قابل قبول باشد یا نباشد. خودشان هدف تحولات بنیادین در آینده نزدیک هستند. 2- تنها سه برگه در دست دارند: نفت برای فروش که منابع عربستان رو به تحلیل است وبزودی شاهد کاهش تولید آنها خواهیم بود؛ پول برای خرید جنگ افزار و کالا که نه برای جنگ افزار کاربردی واقعی دارند و نه می توانند راسا بکار ببرند؛ و سوم القاعده که میتوانند آن را به کشورهای مختلف بفرستند.

درود به شما آقای زعیم آیا گمان نمی کنید اسباب بازی قلمداد کردن این تسلیحات "خود را آرامش دادن"باشد و به دور از واقعیت!؟ برای مثال همین تسلیحاتی که ما قبل از انقلاب از غرب خریدیم ما را در جنگ نجات داد! به قول آقای سعید آنها هم در نهایت یاد می گیرند. سپاس
رضا
شما کشور ایران را عربستانی که هنوز قبیله ای اداره می شود مقایسه نکنید. عربستان خود را درگیر جنگ کند، همه قبیله های مدعی بخشی از سرزمین و مدعی پادشاهی به جنب و جوش می افتند. همان سال اول عربستان سه تکه می شود. افزون بر آن، عربستان اکنون بر روی دیگ جوشان نشسته است. همانگونه که دو سال پیش گفتم از 2 تا 5 سال آینده عربستان دچان بحران و تحول بزرگ خواهد شد، تا بلیت ها تمام نشده جای خوبی را برای نمایش پیش رو رزرو کنید. پس از ملک عبدالله.

جناب استاد فراموش نکرده ام، اما انبار این حجم تسلیحات در منطقه نمی تواند من را به فکر واندارد..بالاخره این زرادخانه برای کشور دیگری است. آمریکایی ها که نمی توانند مثلا پس از مصالحه با ایران این تسلیحات را خارج کنند و پول آنرا پس بدهند.عربستان هم در نهایت بدون کمک آمریکا یاد می گیرد چگونه از اینها استفاده کند.همانطور که ما پس از جنگ یاد گرفتیم چگونه اسلحه بسازیم و مهندسی معکوس کنیم. در تعجبم که چرا اسراییلی ها(و لابی ایپک) ساکت هستند!! با سپاس
سعید
همه ساکت هستند چون به ریش آنها می خندند. کاش ما آنقدر پیشرفه بودیم که به آنها میلیاردها دلار از این اسباب بازیها می فروختیم. پس تولیدات خود به کی بفروشند. آن را به کسانی می فروشند که پول دارند. مانند سلاح های پیشین کم کم از رده خارج خواهند شد.

به ما اجازه ندادند شعر عاشقانه بگوییم..وطن را چنان ذلیل کردند که حالا باید نگران تسلیحات عربستان و امارات باشیم.. بهتر است در راه وطن کشته شویم تا دیگر این ننگ را نبینیم...
سعید
شما باز به سرایندگی عاشقانه بپردازید. تسلیحات عربستان گزندی به ما نخواهد زد. بزودی وضعیت عربستان و امارات پیش درآمد رویدادهای سوریه را تجربه خواهد کرد. مثل اینکه شما پاسخ های دو سال پیش من رادرباره عربستان فراموش کرده اید.

درود به استاد گرامی جناب استاد نظر شما درباره مقاله زیر چیست؟ نگران کننده به نظر می رسد. با سپاس http://www.radiofarda.com/content/f2-iran-us-pentagon-plan-arms-sale-uae-saudi-arabia-israel-f16/25139530.html
سعید
من فقط ناراحت هستم چرا نتوانستم چند سهام در شرکتهای فروشنده بخرم! اگر ما بتوانیم این روندی را که آغاز شده و همه طرف های مصالحه مابل به موفقیت آن هستند به انجام برسانیم، از عربستان دعوت خواهیم کرد که در ایران سرمایه گذاری کند و کارخانه و کشت وصنعت و طرح های جهانگردی بوجود بیاورد و برج بسازد، تا ما پول خودمان را در طرح های ملی عمرانی و زیربنایی بکار ببریم..

شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد