Sunday, November 28, 2021   امروز ,   يکشنبه 7 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
27 اسفند 1392
پیان نوروزی سال 1393


پیام نوروزی 1393

سال نو را با این امید آغاز می کنیم که ایران عزیز ما سرانجام آینده امیدبخشی را در افق مشاهده کند. به این امید که سال نو آغازی برای برونرفت ستم و دروغ وغارتگری و خیانت از میهن اهورایی ما باشد. به این امید که سال نو آغازی برای عقب نشینی خودکامگی و تنگ اندیشی، و پگاهی برای راستی و آزاد اندیشی و سروری مردم باشد. ما ایرانیان سرانجام کشور خود را پس خواهیم گرفت و به جهانیان نشان خواهیم داد که ایرانی راستین هنوز هست و تا ابد خواهد بود. ما ایرانیان دوباره پیشاپیش کاروان تمدن گام برخواهیم داشت و دوباره جهانیان را از آزادگی و خرد و دانش خود شگفت زده خواهیم کرد.

آزادگی و راستي و مردم سالاري در سرشت ما ايرانيان است. ما از خودکامگی پادشاهی نرستیم که دچار خودکامگی مذهبی شویم. ما از خودکامگی بيزاريم. ما با دروغ و فساد بيگانه ايم. ما بيگانه گرايي و خيانت به منافع ملت را برنمي تابيم. زن و مرد در فرهنگ ایرانی همسر هستند، ما به باورهای مردممان تجاوز نمی کنیم و همه مذهب ها و آیین ها و گرایش ها و نژادها و قوم ها گرامی و برابر هستند.

ما ایرانیان با فرهنگ شادي آفريده شده ايم، ما سیاهپوش و گریه کننده   دروغین نیستیم، ما خاک بر سر ریزنده نیستیم و پشتمان را برای دیگران خونین نمیکنیم. ما ایرانی هستیم و همه جشن های ایرانی را بر پا خواهیم کرد. جشن بزرگ نوروز را، و جشنهای ملی مهرگان، یلدا و سده را که به تقویم باز خواهیم گرداند.

آینده نیکی برای ملت ایران پیش بینی می شود، زیرا ما ملت نیک خواهی هستیم. هنگامی که ملت ایران حاکمیت خود را به دست بگیرد، ثابت خواهد کرد که خشونت گرا نیست. ملت ثابت خواهد کرد که آزاده است و بخشاینده و مهربان. ملت ایران همه کسانی را که از انحصارها و روابط نامشروع و غیرقانونی و ابزار قدرت بهره برداری کرده و ثروت اندوخته اند خواهد بخشایید، به شرط اینکه همه ثروت خود را در ایران سرمایه گذاری کنند. ملت همه کسانی را که ستم کرده اند، خشونت کرده اند، زندانی کرده اند، حکم های ناحق و ستمگرانه داده اند، خواهد بخشایید. ملت آنان را که به ناحق دستشان به خون آلوده شده باشد با مهراندیشی دادرسی خواهد کرد. اعدام لغو خواهد شد. ملت گمراهانی را که برای فرار از ستمگری حاکمیت به تبلیغ و اقدام علیه تمامیت ارضی کشور پرداخته اند خواهد بخشایید و حقوق برابر همه افراد را تضمین خواهد کرد. ملت ایران همه کسانی را که در اداره کشور خلاف حقوق مدنی و حقوق بشری عمل کرده اند خواهد بخشایید. ملت ایران شایستگی همه افراد را بی توجه به باورها و وابستگی های کنونی و گذشته، برای اداره کشور به کار خواهد گرفت. ملت ایران با همه کشورهای جهان روابط سیاسی و اقتصادی بر پایه منافع متقابل برقرار خواهد کرد. ملت ایران نشان خواهد داد که در بزرگی و مهراندیشی همتا ندارد.

من در پیام نوروزی سال 1388، گفتم : " امسال، هرچند توفانی از دشواری های اقتصادی را در پیش داریم و هیچ پشتوانه ای از آن صدها میلیارد دلار درآمد تلف شده این سه دهه نافرخنده برایمان نمانده است، و تهی و فقیر و ناامید از آینده هستیم و لاشخوران در پیرامون ما پرسه می زنند؛ ولی نسیمی ملایم و بهاری از دور به مشام می رسد ."

شاید که در این سال بتوانیم نخستین گام را برای زدودن دروغ و فساد و خشونت و بیسوادی حکومتی برداریم، و راه رهایی از سیاهی و تاریک اندیشی، و آزادی و بازشکوفایی ملت بزرگ ایران را بپیماییم. باشد که لبهای تک تک مردم عزیزمان را، در آینده ای نه چندان دور، دوباره خندان ببینیم، شادی دوباره به دلهای ما و پرنده های فراری به خانه های خود بازگردند، و ما از اسارت این زندگی دوگانه تحمیلی رها شویم.

کورش زعیم

تهران- نوروز 1393


بازدید صفحه: 1497
 درود به استاد گرامی جناب استاد دیدگاه شما درباره مطلب زیر چیست؟ با سپاس http://www.radiofarda.com/content/f9_arab_summit_syria_crisis_dispute_egypt/25309161.html
سعید
عربستان: دنیا به اپوزیسیون سوریه خیانت کرده است. آقا باید خیلی پررو باشد که دنیا را محکوم کند. دنیا داشت به مخالفان کمک می کرد. وقتی عربستان لشگری از آدمکشان و آدمخوران را به سوریه فرستاد و آن جنایات تصورناشدنی را مرتکب شدند، دنیا از ترس اینکه مبادا این جانوران خونخوار در سوریه حاکم شوند، احتیاط کرد و عقب کشید . این مردم سوریه هستند که فدای سیاست گسترش سلفی گری و وهابی گری عربستان در سوریه و سپس در عراق و لبنان و مصر شدند. اکنون نوبت مردم رنجیده عربستان است که از چنگ این حکومت نجات پیدا کنند.

درود به استاد گرامی جناب استاد ملاحظه بفرمایید.جالب است که چنین خبرهایی را فقط تارنمای العربیه منتشر می کند!! http://farsi.alarabiya.net/fa/iran/2014/03/18/%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D8%B0%D8%B1%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%88%D9%82%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%A8%D8%B9%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86%D8%AF.html
سعید
کشورهای عرب جنوب ما البته می خواهند شمال ما در یک هرج و مرج مدنی و سیاسی از دست برود که آنها هم بتوانند به جنوب ما دست دراز کینند. تا جمهوری اسلامی هست، آنها این امید را خواهند داشت، چون مطمئن هستند سرانجام یک آشوب خیابانی و جنگ داخلی درخواهد گرفت. حتا با وجود دولت روحانی.

درود به استاد گرامی جناب استاد دیدگاه شما درباره مطلب زیر چیست؟ با سپاس http://www.radiofarda.com/content/f8-saudi-qatar/25301739.html
سعید
عربستان: بحران در شورای همکاری تنها با تغییر سیاست‌ قطر پایان می‌یابد: ما در این باره در گذشته صحبت کرده ایم. رقابت دو کشور قبیله ای و بر سر گسترش نفوذ سیاسی در منطقه و البته ادعای ارضی قطر بسبت به عربستات است. اگر یادتان باشد در جریان بحرام مرسی و مصر، من نوشتم و گفتم که قطر از اخوان حمایت مب کند و غربستان با کمک مالی به سیسی نشان داد که می خواهد نفوذ قطر را خنثی نماید. این اختلافات دامن خواهد گرفت و سرانجام آن فروپاشی نظام سعودی خواهد بود.

شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد