Saturday, December 4, 2021   امروز ,   شنبه 13 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
3 مرداد 1393
جنگ غزه و بی اعتنایی جامعه جهانی - بیانیه گروهی از هموندان جبهه ملی ایران

فاجعه غزه و بی تفاوتی جهانی


بنابر آمار مورد تایید در رسانه های بین المللی، تا امروز بیش ار هشتصد شهروند فلسطینی در غزه که نود درصد آنان کودک و زن و شهروندان غیرنظامی و بیگناه بوده اند کشته، نزدیک به پنج هزار تن زخمی، صدها هزار تن آواره، و صدها خانه و مدرسه و بیمارستان و تاسیسات زیربنایی ویران شده اند.


بر هیچ تحلیگر سیاسی پوشیده نیست که جناح راستگرای افراطی اسراییل قصد جدا ساختن مجدد و زمینه استمرار اشغال سرزمینهای غزه و کرانه باختری را دارد، و تا هنگامی که نتانیاهو و راستگرایان افراطی بر سر کار باشند، این سیاست دنبال خواهد شد. تصور می شود که قتل غیرانسانی سه نوجوان اسراییلی هم در راستای تسهیل چنین سیاستهایی بوده است. و البته این جناح اسراییل از پشتیبانی گروههای صهیونیست بسیار ثروتمند و تندرو در غرب، بویژه امریکا، برخوردار است.

 
اما اینکه چرا در چنین مقطعی این جناح راستگرای افراطی در اسراییل به چنین اقدام های ضدانسانی و ضد حقوق بشری دست می یازد، قابل تامل است. درست در برهه ای که حماس به دولت خودگردان پیوست و به گونه ای با سیاست های دولت خودگردان فلسطین، که در سازمان ملل به عنوان عضو ناظر به رسمیت شناخته شده است و از مجاری حقوق بین الملل منافع ملت فلسطین را پی می جوید، همسو شد، اسراییل دست به چنین اقداماتی زده است. گویا دولت اسراییل نگران است که مبادا بهانه برای محاصره، جداسازی و ادامه اشغال و تجاوز خود را از دست بدهد. با چنین اقدامی، اسراییل دوباره قصد جدا ساختن حماس از دولت خودگردان را دارد تا بتواند سیاست تجاوزگرانه خود را با وسیله جنایتهای ضدبشری و نسل کشی توجیه کند

این در حالی است که قطعنامه 242 شورای امنیت ناظر بر بازگشت به مرزهای امن شناخته شده 1967، را اسراییل نادیده انگاشته، با ادامه اشغال و زیر پا گذاشتن دهها کنوانسیون و پروتکل های سازمان ملل، از جمله کنوانسیون های چهارگانه و پروتکل های مربوطه، شرایطی پدید آورده است که بر پایه ماده 51 منشور سازمان ملل استمرار اشغال و ادامه تجاوز بشمار می آید و حق ذاتی دفاع از خود برای مردم فلسطین را که طبق قانونهای بین المللی وجود دارد نادیده انگارد.


در چنین شرایط تاسف باری که وجدان جهانی جریحه دار شده است، ما پیشنهاد می کنیم:
1. شورای امنیت بر آن شود که از طریق ارجاع موضوع به دیوان کیفری بین المللی، دولت کنونی اسراییل را به اتهام جنایات جنگی، نسل کشی، و جنایت علیه بشریت تحت تعقیب و محاکمه قرار دهد. اسناد مربوط به این اتهامات توسط رسانه ها در سراسر جهان و شاهدان عینی قابل دستیابی است. امیدواریم که دولت کنونی امریکا در شورای امنیت از ارجاع این پرونده به دیوان کیفری با دید انسانی برخورد کند، چرا که در غیر این صورت افکار جهانی و اعتبار حقوق بشری خود را سخت خدشه دار خواهد کرد.


2. ایران خود به گونه ای فعالانه، هرگونه پشتیبانی های انسانی و حقوق بشری و یاری رسانی پزشگی و بهداشتی جسمی و روانی و نیز تامین نیازمندی های زندگی روزانه آسیب دیدگان و آوارگان غزه را در حد توان فراهم آورد.


سوم امرداد 1393
مهندس عباس امیرانتظام، دکتر داود هرمیداس باوند، کورش زعیم، حسین شاه حسینی
دکتر علی حاج قاسمعلی، مهندس آرش رحمانی، دکتر سید حسین مجتهدی

بازدید صفحه: 1463
 استاد، شما حق ندارید به جای مردم ایران تصمیم بگیرید اکثریت مردم ایران راضی نیستند پولشان به فلسطینیها داده شود، با این حرکتها جبهه ملی به شکل بدی زیر سوال میرود، به نظر من جبهه ملی تا حالا دو فرد بزرگ داشته است یکی دکتر مصدق و یکی هم دکتر شاپور بختیار، به نظر من فقدان چنین افرادی در جبهه ملی باعث شده جبهه ملی بعضاً دچار تصمیمات اشتباه شود. امیدوارم در سیاستهایتان تجدید نظر کنید.
یک دوست
"یک دوست" گرامی، کجای این بیانیه می گوید ما باید پولمان را به پلستینیان بدهیم؟! اگر کودک یا کسانی در اثر فاجعه طبیعی یا جنگ آسیب دیدند، یا گرسنه ماندند، این وظیفه آدم بودن ماست که کمک پزشگی و خوراک رسانی بکنبم و رنج آنان را کاهش دهیم. ما کفتار و لاشخور نیستیم که از کنار آنان رد شویم و منتظر شویم تا بمیرند. فراموش نکنید که ما ایرانی هستیم و این بالاترین مقام انسانیت در جهان است.

درود به استاد گرامی جناب استاد از نظر فنی چرا میراژهای عراقی در اواخر جنگ توانستند به عمق خاک ما مانند پالایشگاه اصفهان یا نیروگاه نکا نفوذ کنند!؟علیرغم اینکه ما نوین ترین شکاری دنیا(اف14) را در اختیار داشتیم؟ با سپاس
سعید
اف14 ها بیشترشان زمینگیر بودندو بیشتر خلبانهایشان اعدام شده بودند.

شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد