Monday, November 29, 2021   امروز ,   دوشنبه 8 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
10 دی 1394
شادباش سال نو ۲۰١٦ - کورش زعیم


شادباش سال نو ۲۰١٦

کورش زعیم

من سال نو ۲۰١٦ میلادی را به همه ایرانیان مسیحی   و دوستان مسیحی ایرانیان در سراسر جهان شادباش می گویم؛ و امیدوارم که این سال نو نوید دهنده تهولاتی به سوی آزادی و نجات ملت ایران از ستمگری و فساد باشد، تا ما ایرانیان بتوانیم سال نو را آغازی نو بدانیم.

روند پاکسازی جهان از رژیم های ستمگر و دولتهای استعمارگر در طی هفت دهه گذشته، و امروزه بیرون آورده و آشکار شدن واپسگرایی و تروریسم مذهبی نشان می دهد که جامعه جهانی برای یک تمدن نوین آماده سازی می شود. جهانگرایی هرگز بدست نخواهد آمد مگر اینکه همه کشورهای جهان مردمگرا شوند و حقوق بشر سازمان یافته گردد.

بازگشت طاعون افراطگرایی مذهبی و خشونت وحشیانه، و بازگشت دسیسه های سیاسی بین المللی برای هدفهای تاریخ گذشته گسترش ارضی و رویاهای استعمارنو، این نوید را می دهد که این بار آنها برای همیشه ریشه کن و نابود شوند. این اراده جامعه بشریست تا بتواند به نظم نوینی از همبستگی سیاسی دست یابد، آرمانی که نخستین بار کورش بزرگ ۲٦ سده پیش بنیانگذاری کرد.

رژیم های ستمگر، فاسد و منفور که تا حدود سد سال پیش بر بیشتر کشورهای جهان حاکم بودند اکنون به شمار انگشتان دست کاهش یافته اند؛ ولی شوربختانه بیشترشان در خاورمیانه هستند. آنان که هنوز باقی مانده اند از سرنوشت دیکتاتورهایی چون میلسویچ، صدام حسین، معمر قذافی، و امروز بشار اسد که کشورش ویرانه شده و مردمش قتل عام یا آواره شده اند، درس عبرت بگیرند.

رژیم های مذهبی، که همیشه با تبعیض و خشونت و در میان فساد سازمان یافته حکومت کرده اند، باید راه را بر سکولاریسم که در آن همه شهروندان برابر باشند، و همه کشور توسط کارشناسان اداره شود نه اهل عبا، باز کنند. بیشتر کشورهای اسلامی در این منطقه با بدترین درجه فساد و خشوت اداره میشوند.

مسیحیت هم در اروپا روزهای سخت خود را داشته است. سده ها به درازا کشید تا کلیسا به این آگاهی برسد که حکومت مذهبی بر کشورها تنها می تواند به فساد، خشونتگرایی و عقب افتادگی بیانجامد. مسحیت سرانجام جایگاه خود را پیدا کرد، و به تدریج احترام خود را در دل همه مردم بدست آورد. برای اسلام بیشتر طول کشیده است. دلیلش وجود ابرقدرتهایی است که در امور کشورهای کوچک مداخله و آنها را با تحمیل رژیم های مذهبی تندرو، و نیز خطرهای موجودیتی، سرگرم می کنند تا بتوانند به غارت دارایی های طبیعی و ثروت آنان بپردازند.


در این فرصت سال نو مسیحی، من باید پاپ فرانسیس شانزدهم را بستایم، که خود را نمونۂ آنچه یک رهبر مذهبی باید باشد نشان داده است. در حالیکه رهبران مذهبی افراطگرا چون مفتی مکه که همه شیعیان را مرتد اعلام و قتل آنان را خواستار شده، گروه داعش که قتل عام، غارت و تجاوز میکند و به بردگی می گیرد؛ و جمهوری اسلامی که که میان شهروندانش تبعیض بر پایه مذهب و جنسیت   قایل می شود؛ پاپ فرانسیس صلح و رواداری را ترویج می کند: "ز مان آن رسیده که ما همه گونه تعصب را کنار بگذاریم،" و در احترام به زن: " زنان درکلیسا مهمتر از اسقف ها و کشیش ها هستند." همه مذهب ها درست هستند، زیرا آنها در قلب مردمی که آنها را باور دارند درست هستند.  

کلیسای کاتولیک براستی تکامل خوشامدی را طی کرده است. پاپ فرانسیس شانزدهم، و پیش از او پاپ جان پال دوم، بیشترین نقش را در بلوغ کاتولیسم داشته اند. کلیسای کاتولیک باید مدلی برای مذهب های سنی و شیعه اسلام باشد. تا زمانی که چنین شود، باور دارم بر پایه معنایی که ما مسلمانان برای واژه "مسلمان" قایل هستیم، پاپ فرانسیس که آشتی و رواداری و برابری را موعظه می کند، تنها مسلمان در جهان است. من پیشنهاد می کنم که پاپ فرانسیس شانزدهم برای جایزه صلح نوبل سال آینده نامزد شود.


کورش زعیم

هموند شورای مرکزی جبهه ملی ایران

دبیر سیاسی همبستگی برای دموکراسی و حقوق بشر در ایران

٣١ دسامبر ۲۰١٥م – ١۰ دی ١٣٩۴خ


بازدید صفحه: 1442
 


شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد