Wednesday, December 8, 2021   امروز ,   چهارشنبه 17 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
31 شهريور 1397
بیانیه جبهه ملی ایران در پشتیبانی از نرگس محمدی، نسرین ستوده و فرهاد میثمی
بیانیه جبهه ملی ایران در پشتیبانی از
نرگس محمدی، نسرین ستوده و فرهاد میثمی
Image result for ‫فرهاد میثمی‬‎ Image result for ‫نرگس محمدی‬‎
خبر دردناک بیماری شدید نرگس محمدی که پیش از درمان کامل به زندان بازگردانده شد موجب نگرانی انسانی و ملی است. نرگس
 محمدی که به جرم شرکت در پایه گذاری کانون مدافعان حقوق بشر و کارزار لگام (حذف گام به گام اعدام) و برنده جایزه حقوق بشری ساخاروف که به تحمل ۱۶ سال حبس محکوم شده، پس از سه سال محرومیت از مرخصی برای عمل کیسه صفرا به بیمارستان منتقل شده بود که پیش از درمان بیماری های دیگرش که آمبولی ریه و فلج عضلانی است به زندان بازگردانده شد. 
نسرین ستوده از چهره های جهانی حقوق بشری با اعتصاب غذای در اعتراض به دستگیری و زندانی کردن شوهر و همکارش، رضا خندان، همه را نگران سلامتی خود کرده است. اتهامات خانم ستوده شرکت در جنبش لگام، اتهام موهوم کمک به تشکیل کلیسای خانگی، تشویق به برگزاری رفراندوم و تلاش برای برگزاری تجمع و تحصن است که هیچکدام از آنها در هیچ قانون جمهوری اسلامی پیش بینی و جرم شناخته نشده است. ما به حبس غیرقانونی نسرین ستوده و رضا خندان اعتراض داریم و نگران سلامتی این بانوی کوشنده میهن دوست و آزادیخواه هستیم؛ و از ایشان خواستاریم که اعتصاب غذای خود را هر چه زودتر بشکند که وجود او برای ادامه مبارزه مسالمت آمیز سیاسی و حقوق بشری مورد نیاز ملت ایران است.


دکتر فرهاد میثمی زندانی سیاسی و حقوق بشری برجسته دیگری است که جان خود را در اعتراض به ستمگری و بی قانونی با اعتصاب غذای طولانی مدت به خطر انداخته است و ما نگرانی سلامتی او هستیم. دکتر میثمی مردیست که از زمان دانشجویی دغدغه محرومان جامعه، بویژه کودکان، را داشته و با درآمد فعالیت انتشاراتی خود را کمکهای شایانی به آموزش کودکان محروم در سراسر کشور کرده است. اکنون در اعتراض به حجاب اجباری که هیچ قانونی بجز سلیقه شخصی دادرسان آنرا جرم تعریف نکرده، به زندان افتاده و نزدیک شش هفته در اعتصاب غذا بسر میبرد. ما بشدت نگران شرایط وخیم جسمی او هستیم و از او میخواهیم که خاطر همان کودکان محروم ار تحصیل دست از اعتصاب غذا بردارد و خود را برای مادر و کودکانی که چشم به راهش هستند سالم نگه دارد.
جبهه ملی ایران ضمن اعتراض به زندانی کردن این شخصیت های برجسته آزادیخواه، پاک نهاد، کوشنده و میهن دوست، آزادی هر چه زودتر آنان را خواهان است.
ما زنده می خواهیمت، برخیز و نو کن پیمان      
صد کار کارستان هست، این گام آغازین است
تهران- شورای مرکزی جبهه ملی ایران
شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷خ


بازدید صفحه: 762
 با درود و عرض ادب و احترام دکتر فرهاد میثمی از شخصیت های مبارز ،پاک ومظلوم این سرزمین است که جان ، هستی وزندگی خود را در راه آزادی ، عدالت اجتماعی و حقوق بشر در طبق اخلاص گذاشته است وآن را وقف تغییر وضع موجود کرده است . بی تردید تمامی آزادیخواهان ، کنشگران حقوق بشر و پویندگان راه حق و آزادی در این هنگامه که جان دکتر فرهاد میثمی به علت اعتصاب غذا با خطر جدی روبروست نگران و دلواپس جدی این شخصیت آزادیخواه هستند . امید است که مقامات مسئول در این زمینه اقدامات بایسته را بعمل آورند و این شخصیت آزاده را از زندان آزاد کنند و مباد که خدای نا کرده دکتر فرهاد میثمی درزیر فشار اعتصاب غدا به سر نوشت شهید اکبر محمدی دچار شوند .
میرزاقلی خوبان عنبران
ما از جریان ستمی که به ایشان رفته آگاه هستیم و پیگیری می کنیم و خواهیم کرد: https://www.facebook.com/notes/kourosh-zaim/%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%87-%D8%AC%D8%A8%D9%87%D9%87-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%D8%B4%D8%AA%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%B1%DA%AF%D8%B3-%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C-%D9%86%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%AF%D9%87-%D9%88-%D9%81%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D8%AB%D9%85%DB%8C/357551538119449/

شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد