Saturday, December 4, 2021   امروز ,   شنبه 13 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
27 آبان 1397
بیانیه اعلام موجودیت جبهه ملی ششم

بیانیه اعلام موجودیت جبهه ملی ششم

به نام ملت بزرگ ایران

جبهه ملی ایران میراثی ارزشمند باقیمانده از دکتر محمد مصدق است که شصت و نه سال پیش با هدف تامین آزادی، استقلال و استقرار عدالت اجتماعی برای همه مردم ایران توسط گروهی از آگاهترین و دلسوزترین و میهن پرست ترین فرزندان ملت ایران که همگی فرهنگی بجز راستی و درستی و از خود گذشتگی برای ما باقی نگذاشتند، برای حفظ استقلال سیاسی ایران و رفاه اجتماعی از طریق حفظ منابع طبیعی ایران برای ایرانی با قدرتمندترین کشور استعماری جهان آنهم در چارچوب قانون بین الملل خردمندانه درافتادند و پیروز شدند. جبهه ملی ایران در ۲۸ ماه دولت مصدق، رهبر نهظت ملی ایران، توانست شعار آزادی، حقوق شهروندی و استقلال ملت ایران را تحقق بخشد و در راه استقرار حکومت ملی و مردمی و تامین اجتماعی مردم ایران گامهای موثری بردارد.

از زمان همایش رسمی فعالان (پلنوم) جبهه ملی ایران در ۱۳۸۲، که ۳۶ تن اعضای شورای مرکزی جبهه ملی پنجم برگزیده شدند تا کنون ۲۰ تن درگذشته اند و ۸ تن مهاجرت یا کناره گیری کرده اند. در پلنوم غیرحضوری ۱۳۹۲، که به علت ممنوعیت وزارت اطلاعات، رای گیری کتبی توسط نمایندگان منتخب سازمانهای درون جبهه ملی انجام گرفت، ماموران امنیتی پاکتهای رای را پیش از باز شدن ضبط کردند. از آن پس افزایش اعضای شورای مرکزی، بجز نمایندگان حزبهای وابسته، همگی فرمایشی و با هدف یکرنگ و یکدست کردن شورا و در تخلف اساسنامه جبهه ملی ایران انجام گرفته است که بارها توسط اعضای قدیمی شورا به آن اعتراض و بی اعتبار بودن آن اعلام شده است.

اکنون ما اعضای باقیمانده شورای مرکزی منتخب پلنوم ۸۲ به اضافه نمایندگان سازمانهای زیرمجموعه جبهه ملی ایران، راهی نو را بر پایه راهبرد و روشهای دکتر مصدق بزرگ برای دستیابی به استقلال سیاسی، و کشورداری مردمی و مداراگرانه و حقوق بشری کورش بزرگ در پیش داریم که در آن دروغ و ریاکاری که در میهن ما رایج شده جایی ندارد. ما دیدگاههای سیاسی، اقتصادی و اجتماعی خود را در طی چهل سال گذشته در منشور جبهه ملی ایران و در بیانیه ها و گفتار و نوشتار فراوان عرضه کرده و روشهای برونرفت مسالمت آمیز و بدون خشونت و آشوب از بحران اقتصادی و سیاسی خطرناک کنونی را هم که در نوشتار و گفتار پیش بینی کرده ایم، برای جلوگیری از فروپاشی کشور پیشنهاد نموده ایم.

ما از همه کنشگران سیاسی و حقوق بشری، اصناف، کارگران، فرهنگیان کشور، و هم میهنان برونمرز که با منشور جبهه ملی ایران و آرمانهای جبهه ملی ایران موافق هستند دعوت می کنیم که به ما بپیوندند، از پراکندگی و رقابت با هم بپرهیزند، و ارضای سیاسی شخصی و جناحی را به زمانی که بتوانیم به یک قانون اساسی مردمی و انتخابات آزاد دست بیابیم موکول نمایند که نجات کشور و برگرداندن قطار از خط خارج شده میهنمان بروی خط پیشرفت باید هدف کنونی ما باشد.

مهندس محمد اویسی (سازمان مهندسان) مهندس مهران بختیار (سازمان دانش آموختگان)، گیتی پورفاضل (سازمان حقوقدانان)، عیسی خان حاتمی (منتخب پلنوم ۸۲)، جمال درودی (منتخب پلنوم ۸۲)، مهندس آرش رحمانی (سازمان مهندسان)، دکتر علی رشیدی (منتخب پلنوم ۸۲)، مهندس اشکان رضوی (سازمان مهندسان)، مهندس کورش زعیم (منتخب پلنوم ۸۲)، دکتر شاهین سپنتا (نماینده اصفهان در شورای پنجم).

فهرست تکمیلی ۳۵ تن شمار قانونی اعضای شورای مرکزی جبهه ملی ششم بزودی اعلام خواهد شد.

تهران- ۲۷ آبان ۱۳۹۷خ


بازدید صفحه: 1323
 با درود و احترام بنده نسبت به دعوتنامه شورای ملی احساس خوشایندی دارم و در صورت امکان مایل به عضویت در این شورا هستم شماره تماس 09026408846
طیب کریمی
دوست گرامی، از علاقه شما خوشوقتیم. لطفن چکیده ای از خودتان: اطلاعات شناسنامه ای، تحصیلات و نشانی های تماس را به ایمیل jmi.tehran@gmail.com بفرستید. ضمنن منشور جبهه ملی ایران را که در این تارنما در بخش "جبهه ملی ایران" نشر شده بخوانید و همچنین منشور حقوق شهروندی جبهه را، و موافقت و پیروی خود را با آنها اعلام نمایید.

شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد