Saturday, December 4, 2021   امروز ,   شنبه 13 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
1 آذر 1397
بیانیه شماره ۲ جبهه ملی ششم- تجدید ساختار در راه تحقق میثاق ملی در شرایط بحرانی

بیانیه شماره ۲ جبهه ملی ششم

تجدید ساختار در راه تحقق میثاق ملی در شرایط بحرانی

هم میهنان گرامی،

نخستین کنگره سراسری جبهه ملی ایران پس از چهل سال خفقاق و محدودیت های امنیتی در هر دو رژیم، در سال ۱۳۸۲ برگزار شد. در این گردهمایی فعالان جبهه ملی ایران، نمایندگان ۱۶ سازمان موجود در ساختار جبهه ملی ایران در گردهمایی شرکت میکنند تا ۳۵ تن اعضای شورای مرکزی را برگزینند و منشور و اساسنامه جبهه را بازنگری نمایند. سپس شورای منتخب اقدام به انتخاب هیئت رهبری و هیئت اجرایی و سخنگوی جبهه ملی میکند.

جو امنیتی حاکم و ممنوعیت برای هرگونه گردهمایی باعث شده که از سال ۸۲ تا کنون هیچ پلنوم یا گردهمایی که بایستی هر چهار سال برگزار شود رخ ندهد و هیچ انتخابات صورت نگیرد. شوربختانه در طی ۱۵ سال گذشته ۲۰ تن از ۳۶ تن اعضای منتخب شورای مرکزی درگذشته اند و ۸ تن یا مهاجرت کرده و یا به علت کهولت پویا نیستند. به این ترتیب ظرفیت فکری و توانمندی عملیاتی جبهه ملی ایران بشدت کاهش یافته و همانگونه که مشاهده شده است نتوانسته نسبت به رویدادهای مهم و حیاتی کشور و شرایط بشدت بحرانی و خطرناک واکنشهای ضروری را نشان دهد و راهکارهای گذر از بحران را عرضه نماید، بطوریکه در طی این سالها حجم کار پژوهش و واکنش های سیاسی تنها بر دوش سه تن از اعضای شورا بوده است.

اینک ما اعضای باقیمانده منتخب همایش سراسری ۱۳۸۲ جبهه ملی ایران و نمایندگان سازمانهای جبهه ملی و شاخه های شهرستانها وظیفه خود میدانیم که بر پایه رویه معمول سازمانهای سیاسی متعهد به امنیت و منافع و یکپارچگی ملی، در شرایطی چنین خطرناک و سرنوشت ساز، راهبرد لازم برای نجات کشور و راهکارهای عملی و منطقی برای رفع نگرانی ها و ناامیدی حاکم بر جامعه ایران و پیشگیری از هرج و مرج و آشوب در یک دوران گذار مسالمت آمیز برای دستیابی به شرایط قانونمندی، حقوق بشری و انتخابات آزاد، در راستای آرمانهای مصدق بزرگ، آغاز فعالیت جبهه ملی ششم را اعلام نماییم.

ما همچنین برای ارائه بهترین راهکارها و طراحی مدیریت دیوانسالاری ایران دموکراتیک آینده، از همه اندیشمندان و متخصصان ایرانی سراسر جهان هم در فراخوان "شورای نخبگان جبهه ملی ایران" خواسته ایم تا ما را یاری کنند. از همه ملت ایران، بویژه پیروان راه مصدق که برقراری استقلال، آزادی، مردم سالاری، حقوق بشر، حکومت قانون برگرفته از رای آزاد مردم و استقرار عدالت اجتماعی، دعوت میکنیم که به ما بپیوندند. تنها جبهه ملی ایران است که همیشه با مردم ایران و برای مردم ایران بوده و می ماند.

از شورای مرکزی جبهه ملی: دکتر هرمیداس باوند (هیئت رهبری و سخنگوی شورای پنجم)، عیسی خان حاتمی (عضو شورای پنجم)، جمال درودی (عضو شورای پنجم)، دکتر علی رشیدی (هیئت رهبری شورای پنجم)، مهندس کورش زعیم (عضو شورای پنجم)، دکتر شاهین سپنتا (عضو شورای پنجم).

از سازمانهای جبهه ملی: مهندس محمد اویسی (سازمان مهندسان)، مهندس مهران بختیار (سازمان دانش آموختگان)، بانو گیتی پورفاضل (سازمان حقوقدانان)، مهندس آرش رحمانی (سازمان مهندسان)، امیر رزاقی (سازمان دانش آموختگان)، مهندس اشکان رضوی (سازمان مهندسان)، علی شجاع (نماینده سازمان اصناف)، ناصر کمیلیان (سازمان بازاریان)، مهندس مجتبی موسوی (نماینده شاخه اهواز)، فتح اله نجاتی مازگر (نماینده شاخه تبریز).

تهران- ۱ آذر ۱۳۹۷خ


بازدید صفحه: 986
 با سلام فراوان مهندس و عرض خسته نباشید آیا منشور جبهه ملی ششم مثل جبهه پنجم خواهد بود و یا تغییرات کوچکی در آن داده خواهد شد؟
soheyla jaavadi ashteyani
در هر حال آنرا من و رشیدی و ورجاوند نوشته ایم، این را هم من و رشیدی و باوندخواهم نوشت. تغییر عمده ای نخواهد کرد.

سلام و صد سلام خدمت شما به نظر شما با سلبریتی های حکومتی چه رفتاری بآید صدا و سیمای دولتی اگر باشد و وزارت فرهنگ که هم عادلانه باشد وهم بی تفاوت نباشد؟
soheyla jaavadi ashteyani
من سلبریتی در حکومت نمی شناسم. همه بدنام هستند.

Salam Mohandes zaim what do you think of Mr Moosaviyan and Professor Amin? are they aiming to join your group?
soheyla jaavadi ashteyani
نه هنوز. پروفسور امین احساس میکنم که خیلی تمایل دارد.

شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد