Monday, November 29, 2021   امروز ,   دوشنبه 8 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
1 فروردين 1398
پیام نوروزی ۱۳۹۸ - جبهه ملی ایران-سامان ششم

پیام نوروزی ۱۳۹۸  

جبهه ملی ایران-سامان ششم


نوروز یکی از کهن ترین و زیباترین آیین های فرهنگ ایرانیست، روزی در سال که گردش زمان بار دیگر به طبیعت زندگی میبخشد. زندگی نو به آفریدگان امید میدهد و امید به جنبش میانجامد و جنبش به پیروزی.

سال نو را با این امید آغاز میکنیم که ایران عزیز ما سرانجام آینده امیدبخشی را در افق مشاهده کند. به این امید که سال نو آغازی برای برونرفت از خشونت و فساد و ستمگری و دروغ از میهن اهورایی ما باشد، هرچند که شاید راه بسیار سنگلاخ و خطرآفرین باشد. به این امید که سال نو با احتمال خشونت هایی که در بر خواهد داشت، آغازی برای عقب نشینی خودکامگی و تنگ اندیشی و بیسوادی و عقب افتادگی، و پگاهی برای راستی و آزاد اندیشی و سروری مردم ما باشد. ما ایرانیان به چالشی که در پیش است چیره خواهیم شد و کشور خود را پس خواهیم گرفت و به جهانیان نشان خواهیم داد که ایرانی راستین هنوز هست و تا ابد خواهد بود. ما ایرانیان دوباره پیشاپیش کاروان تمدن گام برخواهیم داشت و دوباره جهانیان را از آزادگی و خرد و دانش خود شگفت زده خواهیم کرد.

آزادگی و راستي و مردم سالاري در سرشت ما ايرانيان است. ما از خودکامگی پادشاهی نرستیم که در بند خودکامگی مذهبی بیافتیم. ما با دروغ و فساد بيگانه ايم. ما بيگانه گرايي و خيانت به منافع ملت را برنمي تابيم. زن ایرانی در فرهنگ ایرانی با مرد همسر است نه ملک او. ما به باورهای مردم خود تجاوز نمی کنیم و همه مذهب ها، آیین ها، گرایش ها، نژادها و قوم ها را گرامی و برابر می شماریم. ما ایرانیان با فرهنگ شادي آفريده شده ايم، ما سیاهپوش و گریه کنندگان دروغین نیستیم. ما جشن بزرگ نوروز را، و جشنهای ملی مهرگان، یلدا و سده را به تقویم و شیر دلیر ایران را به پرچم سه رنگ مقدس ایران بازخواهیم گرداند.

هرچند راه سنگلاخ و طاقت فرسا خواهد بود، ولی آینده نیکی برای ملت ایران می بینیم. هنگامی که ملت ایران حاکمیت خود را خود به دست بگیرد، ثابت خواهد کرد که خشونتگرا نیست، و ثابت خواهد کرد که آزاده است و بخشاینده و مهربان. ملت ایران شایستگی همه شهروندان را بی توجه به باورها و وابستگی کنونی و گذشته برای اداره کشور بکار خواهد گرفت. ملت ایران با همه ملتهای جهان، بی استثناء، روابط سیاسی و اقتصادی بر پایه منافع ملی برقرار خواهد کرد. ملت ایران نشان خواهد داد که در مهراندیشی همتا ندارد.

امسال توفانی مهیب از دشواریهای اقتصادی و امنیتی را در پیش داریم و هیچ پشتوانه ای از آن صدها میلیارد دلار درآمد منابع طبیعی خود در این چهار دهه نافرخنده برایمان نمانده است. مردم ما تهی و فقیر و ناامید از آینده در چنگ فساد و ناشایستگی دست و پا میزنند؛ ولی سرانجام نسیمی ملایم وزیدن خواهد گرفت و همه آلودگی ها را با خود خواهد برد. شاید که در این سال بتوانیم نخستین گام را برای زدودن دروغ و فساد و خشونت و بیسوادی و ناشایستگی برداریم و راه رهایی از سیاهی و سیاه دلی و تاریک اندیشی را بسوی آزادی و بازشکوفایی ملت بزرگ ایران بپیماییم. باشد که امید و شادی به دلهای ما، و پرنده های فراری ما به میهن و کاشانه خود بازگردند و ما از اسارت در این زندگی حقارت آمیز تحمیلی رها شویم.

جبهه ملی ایران –سامان ششم

تهران- نوروز ۱۳۹۸خ

بازدید صفحه: 767
 عید وحدت و همدلی در کنار عید نوروز جمشیدی امسال عید نوروز ایرانیان همراه بود با بارش های آسمانی و نعمت های بیکران خداوندی که سود و نفع بیکران آن بوضوع آشکار است و ما ایرانیان سالهای سال از این نعمت خدا دادی بهرمند شدیم . این بارش های آسمانی علاوه بر اینکه اثر بسیار بزرگی بر اکوسیستم محیطی دریاچه ها و تالاب ها و سد ها و رودخانه گذاشت نیز میهن ما را از یک خشکسالی خانمانسوز و انواع و اقسام بیماری های پوستی و ریوی و سایر بیماری ها نجات داد و حیاتی دو باره به کشور و ملت ایران بخشید و ما باید از یزدان پاک سپاسگزار باشیم . اما در کنار این نعمت حیات بخش و بی نظیر عده ای از هموطنان عزیز میهن ما دچار آسیب و زیان شدند که دل همه ی ما ایرانیان را بدرد آورد و مانند همه ی گذر گاه های تاریخی که ما ملت ایران را مصداق سخن سعدی بزرگ که می فرماید : بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند . یک دل و همدل و هم زبان و متحد شدیم ؛ اینبار نیز ما ملت ایران از هر قوم وقبیله ای و از هر طیف و طبقه ای متحد و یکدل شدیم و در کنار نیروهای امدادی میهنمان به یاری هموطنان آسیب دیده خود شتافتیم ؛ تا تاریخ گذشته خود را بار دیگر تکرار کنیم و عید همدلی و وحدت و همیاری را در عید نوروز ایرانیان را تکرار کنیم و ارزشی دو چندان به آن بدهیم . جای آن است که موسساًت ، شخصیتهای حقوقی و حقیقی در شرایط حساس و نیاز هموطنان عزیز ما به همیاری همه ی احاد ملت ،بخشی از مالیات بر در آمد سود خود را در قالب هزینه های قابل قبول مالیاتی به هموطنان سیل زده اختصاص دهند . این همدلی و همیاری بر ملت بزرگ ایران خجسته باد .
میرزاقلی خوبان عنبران
خوش بینی شما ستایش انگیز است، البته اگر مطمئن شویم موجودات دوپا در نزول این نعمت الهی تاثیری نداشته اند.

سلام قانون اساسی آماده انتشار است؟ پان ایرانیست برای پادشاهی پارلمانی نوشته.
soheyla jaavadi ashteyani
آری. نوشتن قانون اساسی پس از اعلام ما میان کنشگران اوپوزیسیون مد شده است.

زکوی یار می آید نسیم باد نوروزی /از این باد ار مدد خواهی چراغ دل بر افروزی زمستان گذشت وبهار جامه ی کهنه اش درید ،درخت جامه ی سبز پوشید وچمن به گل وسبزه آراسته شد ،شکوفه ی نورسته بر شاخ درخت غنچه کرد وشکفت ،وشبنم پیام زندگی آورد وبلبل زندگی را سرود وآفتاب بر زمین رخ تمام کرد . ایرانیان نیز در این گاه مینوی خانه ماتم تکاندند وهمراه طبیعت پای کوبان به استقبال بهار آمدند ،هفت سین روشنی ،پاکی طراوت ،سازندگی ،زندگی سلامت وتندرستی آراستند . اینک نوروز است در تمامی کرانه های خلیج فارس ،در تمامی سواحل دریای کاسپین ،بر سر قله های الوند والبرز و زاگرس ،سهند وسبلان،آسماری ،سلیمان ،تفتان ،تالش ،در دل کویر لوت ،هرجا که نشانی از فرهنگ ایرانی است هرجا که قلب اقوام ایرانی می تپدچه در ایران وچه در ماورای آن . نوروز جمشیدی بر همه ی آزادگان ، مهین پرستان و برهمه ی ملت ایران و همه ی کسانی که نوروز را جشن میگیرند خجسته باد . میرزاقلی خوبان عنبران
میرزاقلی خوبان عنبران
نوروز بر شما هم خجسته باد.

شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد