Wednesday, December 8, 2021   امروز ,   چهارشنبه 17 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
5 خرداد 1396
نامه سرگشاده به وزیر اطلاعات، حجت الاسلام سید محمود علوی - کورش زعیم

نامه سرگشاده به وزیر اطلاعات، حجت الاسلام سید محمود علوی

رونوشت: حجت الاسلام حسن روحانی، رییس جمهور

از: کورش زعیم

در مناظره های انتخاباتی شش نامزد ریاست جمهوری، اتهاماتی به یکدیگر زدند که حاکی از فساد و تباهی در همه ارگانهای کشوری و لشگری زیر مدیریت، نفوذ یا پشتیبانی بیشتر نامزدان بوده است: دروغ، دزدی، اختلاس، آدمکُشی، خشونت، ناکارآمدی و بی لیاقتی در اداره سازمانهای زیر مدیریت خود. بطور کلی بزهی نبود که اتهام آن بطور مستقیم یا غیرمستقیم دستکم به یکی یا بیشتر نامزدان وارد آورده نشده باشد. این آقایان همه از بزرگان نظام "مقدس" بوده و هستند و البته سرمشق رفتاری همه گماشتگان زیرمجموعه های خود. از این مناظره ها چنین بر می آید که نظام مقدس در درازنای این چهار دهه توسط آدم های خوبی اداره نمی شده است، و همه آنان در شرایط عادی کشور بایستی در زندان یا محکوم به قصاص یا در بهشت بوده باشند.

ما این سرانجامی را که آنان برای بخش بزرگی از ملت ایران رقم زده اند و خود سزاوارش هستند برای خودشان آرزو نمی کنیم؛ ولی یک پرسش مهم از شما، وزیر محترم اطلاعات، که مسئول کشف جرم و پرونده سازی و ارائه به دادگاه هستید، داریم: آیا گفتار و کردار این آقایان و سردمداران پشتیبان این فاسدان، تشویش اذهان عمومی، تبلیغ علیه نظام، و اقدام علیه امنیت ملی نبوده است؟

آیا دست درازی به اموال عمومی، اختلاس، دروغگویی، انباشت ثروت به بهای فقر مردم، دستور بازداشتهای غیرقانونی، اسیدپاشی به دختران ما، امانت خواری، تقلب به زیان خواست مردم، و بسیاری بزه های دیگر که خودشان از یکدیگر و از سازمانهای زیرمجموعه یا حامی خود فاش کردند؛ تبلیغ علیه نظام، تشویش اذهان عمومی و اقدام علیه امنیت ملی نیست؟

آیا تنها انتقادهای مستند و دلسوزانه فرهیختگان و دانشجویان دلسوخته کشور و فعالان حقوق مدنی و بشری، اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام است؟

این چه نظامیست که در آن بدها و دزدها مصونیت دارند و خوب ها در زندان هستند؟ آیا وزارتخانه شما این اتهامات را وارونه تعریف نکرده و نمیکند؟ آیا وزارتخانه شما که زورش به اینگونه اشخاص که در مسئولیت های قدرت و نفوذ هستند نمیرسد، تلافی ناتوانی خود را بر سر فرهیختگان و دانشجویان و میهن دوستان در می آورد؟


وزارتخانه شما بارها در این چهار دهه بسیاری چون من و بسی بهتر از من را به جرم همین اتهامات وارونه و دروغ بزندان انداخته، ماهها ما را در سلولهای انفرادی زیر بازجویی قرارداده و حکمهای زندان برایمان دوخته است. شرایط بسیاری دیگر از کنشگران ملی، حقوق بشری و عقیدتی از شرایط من هم بدتر و سختتر بوده است. سیاست خفقان اندیشه وزارتخانه شما به رییس جمهور نوپای امریکا بهانه داده که به دلیل عدم رعایت حقوق بشر در ایران، به پشتیبانی نظامی از کشور دیگری که ملتش هرگز تجربه رای دادن را نداشته اند و توسط یک مافیای قبیله ای اداره می شود، و زنان حکم کالای مصرفی مردان را دارند، بپردازد. هر آسیبی که از این سیاست نابخردانه و شیطنت آمیز امریکا به ایران و ایرانی برسد گناهش به گردن وزارتخانه شما خواهد بود.

میدانم که شخص شما و رییس دولت کنونی با حسن نیت ویژه خود قصد داشته اید وزارت اطلاعات را از اینگونه اعمال ضد ملی و ضد بشری بازدارید. اینکه گفته اید باید گلوله ها را بشکنید نه قلم ها را، برای ما معنادار بوده، و میدانیم که چون زورتان به غارتگران، قاچاقچیان، اختلاسگران و خائنان به منافع و امنیت ملی کشور نمیرسد، امثال ما را با این اتهامات دروغ تهدید و زندانی می کنید. ولی اکنون که با رای مردم مستاصل کشور دوباره انتخابات شده اید دیگر هیچ بهانه ای ندارید. وزارتخانه شما و هیچ نهاد دیگری حق ندارد من یا هر شهروند دیگر را از اندیشه، فعالیت سیاسی و حقوق بشری منع کند. آیا بهتر نیست در پی آنان باشید که به قول دادستان کل  ۱۰۰  هزار میلیارد تومان از بانکها را خورده اند؟ آیا بهتر نیست منابع  ۲۰۰  میلیارد دلار، معادل  ۸۰  تریلیارد تومان (یعنی  ۸۰  با  ۱۲  صفر در جلوی آن!) در حسابهای بانکی برونمرزی  ۱۵۱  تن شهروندان برجسته جمهوری اسلامی باشید؟ شاید بانک جهانی بتواند کمکتان کند! با این پول می شود  ۱۶  میلیون شغل ایجاد کرد.

آیا اکنون که با اعترافات و لو رفتن دست اندرکاران سیاست و مدیریت کشور در جریان انتخابات، و آشکار شدن حقانیت ما کنشگران سیاسی و مدنی درباره فساد و خشونت گسترده در طی سالهای عمر جمهوری اسلامی، هنوز زمان آن نرسیده که همه زندانیان سیاسی، حقوق بشری و زندانیان وجدان را که تنها گناهشان انتقاد از فساد و خشونت بوده، آزاد و از آنان پوزشخواهی و دلجویی کنید؟

من یکی که از سیاستهای ضد ملی وزارتخانه شما در این دهه ها به ستوه آمده ام؛ و اعلام می کنم که، برای همه ستم ها و آسیب هایی که به من و خانواده من در طی این چهار دهه وارد شده و آسیب های اقتصادی و اجتماعی که به شخص من با زندانی کردن های پی در پی وارد کرده اید، با وجود بی اعتمادی و ناامیدی من به این قوه قضائیه، علیه آن وزارتخانه کیفرخواست خواهم داد و ادعای خسارتهای وارده درهمه این سالها را اقامه خواهم کرد؛ مگر اینکه، هرچه زودتر همه زندانیان سیاسی، حقوق بشری و عقیدتی را آزاد و از سوی خودتان و همه وزیران گذشته اطلاعات اقدام به پوزشخواهی و دلجویی همگانی بکنید.

این کار اثبات صحت سخنان صلح جویانه شما و رییس جمهور نسبت به زندانیان سیاسی، عقیدتی و وجدان خواهد بود. وظیفه شما کشف و خنثی کردن جاسوسهای نهفته در سازمانهای سیاستگزار است که پیوسته بطور عمد به امریکا و غرب بهانه برای تحریم و تهدید علیه ایران میدهند، نه بازی آسان و کودکانه جنگ با ما مردم عادی و بی پناه.

با گرامیداشت،

کورش زعیم

شورای مرکزی جبهه ملی ایران

زندانی سیاست خفقان اندیشه و بیان

اوین – پنجم خرداد  ۱۳۹۶ خ

بازدید صفحه: 496
 


شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد