Saturday, December 4, 2021   امروز ,   شنبه 13 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
26 فروردين 1398
بهه ملی ایران سامان ششم خواستار خروج نیروهای بیگانه از خاک ایران است


Image result for ‫حشدالشعبی‬‎

جبهه ملی ایران سامان ششم 

خواستار خروج هرچه سریعتر نیروهای بیگانه 

حشدالشعبی، جنبش النجاء و گردان فاطمیون از خاک ایران می‌باشد


مردم مناطق سیل زده استان‌های لرستان و خوزستان به مانند دیگر مردمان این سرزمین در طی ۸ سال جنگ با عراق بارها طعم تلخ ویرانی و مرگ را تجربه کرده‌اند اما دلاورانه، با عرق ملی و میهن دوستی در برابر هرگونه تهاجم دشمن ایستادند. شوربختانه در هفته‌های اخیر شاهد سیل در این مناطق بوده‌ایم که خانه و کاشانه آنان را ویران نموده است، در میان این حادثه تلخ، شاهد رشادتهای و عظمت مردان و زنان این بخش از مردمان سرزمین‌مان بودیم که چگونه با دستان خالی به جنگ این بلاهای طبیعی ‌رفتند و با امکانات ناچیز قصد مهار سیل را داشتند.

امداد بر عهده هلال احمر و دیگر سازمان‌های امداد رسان است کشور است و به مانند دیگر کشورهای جهان، طبیعی است در هنگام رویدادهای ویرانگر جهت یاری بیشتر از ارتش ملی کشور کمک گرفته شود.

حضور نیروهای شبه‌نظامی بیگانه که تخصصشان در میدان جنگ و رزم‌‌های چریکی است از یک سو اقدامی نابجا و ضدملی است و از سویی دیگر برخلاف اصولی از قانون اساسی کشور می‌باشد که ضوابط بکارگیری نیروهای بیگانه را مشخص نموده است (اصل ۸۰ قانون اساسی کمک گرفتن از بیگانگان باید با تصویب مجلس باشد - اصل ۸۲ استخدام کارشناسان خارجی ممنوع است مگر با تصویب مجلس - اصل ۱۴۵ نیز عضویت افراد خارجی در نیروهای نظامی و انتظامی ممنوع کرده- اصل ۱۴۶ استقرار هرگونه پایگاه نظامی خارجی در کشور را حتی برای استفاده صلح آمیز ممنوع دانسته - اصل ۱۴۷ برای امدادرسانی تنها نیروهای ارتش مجاز به مداخله می‌باشند) بنابراین ،  وارد کردن نیروهای نظامی چریکی بیگانه حتی برای امداد رسانی نقض قانون اساسی خود جمهوری اسلامی و مصالح ملی کشور می‌باشد.

اکنون که به جهت گستردگی خسارات وارده، نیاز مبرم به نیروی انسانی امداد رسان در کنار سازمان‌های امدادرسان می‌باشد، نیروهای ارتش است که حق دارند با امکانات و نیروهای انسانی در اختیار در مناطق آسیب دیده حضور یابند. همچنین امروز بسیاری از هم میهنان اعم از متخصص و غیرمتخصص آماده حضور در مناطق سیل زده و یاری به هم وطنانشان می‌باشند و نیازی به کمک گرفتن از نیروهای شبه نظامی بیگانه نیست.

حضور نیروهای جنگی بیگانه برای مردمان رنج دیده و مصیبت‌زده از سیل می‌تواند یادآور هشت سال تلخ و پر تلفات جنگ تحمیلی و آتشی بر تالمات و فشار روحی بر هم میهنانمان در این شرایط باشد و تحرکات نمایشی این نیروها  در خاک ایران و مناطق سیل زده بسیار پرسش برانگیز و خطرناک است.

عقل سلیم، منافع ملی، غیرت میهن دوستی و شرایط حساس و بحرانی امروز کشور ایجاب می‌کند، سریعا این نیروهای شبه نظامی بیگانه از خاک ایران خارج شوند و همانگونه که گفته شد نیروهای ارتشی و مردمی برای امداد رسانی به کار گمارده شوند.

جبهه ملی ایران - سامان ششم

تهران-  ۲۶ فروردین ۱۳۹۸خ


بازدید صفحه: 603
 


شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد