Saturday, December 4, 2021   امروز ,   شنبه 13 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
29 ارديبهشت 1398
درخواست جبهه ملی ایران (سامان ششم) از حکومت جمهوری اسلامی در ایران

درخواست جبهه ملی ایران (سامان ششم)

از حکومت جمهوری اسلامی در ایران


امر به معروف و نهی از منکر و نقد قدرت سیاسی حق شهروند هر کشوری است، و امروز که کشور در خطر جنگ قرار گرفته است جبهه ملی ایران (سامان ششم) بر خود میداند که به وظیفه ملی و میهنی خود عمل نموده و با حکومت سخنی داشته باشد، خواه نظام جمهوری اسلامی از آن پند گیرد و خواه ملال.

چهل سال سیاست های نادرست، مدیریت های اشتباه و فساد آور، کم سوادی و ناکارآمدی در تمامی حوزه ها و سطوح کشورداری حاصلش شده است گسترش بیکاری و فقر در کشور، افزایش آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد گسترده به علت ناامیدی به آینده، روسپیگری نه تنها توسط برخی مراجع رسمی برای کسب ثروت که حتی برای تامین هزینه تحصیل که وظیفه دولت است، حاشیه نشینی، کارتن خوابی و گورخوابی، شرارت و خشونت خیابانی، دزدی مسلحانه، و غیره از یکسو؛ و کاهش سرمایه های اجتماعی و فرهنگی با فرار نخبگان و سرمایه از کشور، سرکوب و زندانی کردن ناقدان و مخالفان سیاستها و برنامه های ناکارآمد و بحران زای نظام، به خطر انداختن منزلت و هویت ملی مردمان این سرزمین، از بین بردن منابع طبیعی و محیط زیست، نابود کردن توان صنعتی و کشاورزی کشور، کاهش کیفیت آموزشی از دبستان تا دانشگاه ، دخالت های ارزشی و زیانبار در دیگر کشورها و به هدر دادن بی شمار سرمایه مادی و معنوی این سرزمین در کشورهای بیگانه که صرف آن هزینه ها در سرزمین خودمان میتوانست آبادانی و رفاه را به ارمغان آورد. دشمن نمودن کشورهایی که میتوانستند دوستان ایران باشند، تبدیل فرصت ها به تهدیدها، ایجاد زمینه برای دشمنی آشکار کشورهایی که بدخواه این مرز و بوم و مردمانش بوده و هستند و بسیار موارد دیگر که بر همگان آشکار است و فهرست کامل آنها در این مقوله نمی گنجد.

امروز بار دیگر آتش جنگ به مرزهای میهن ما ایران سایه افکنده است. آتشی که به هیچکس رحم نمیکند، بویژه برای کاربدستان نظام حاکم که بعید است جایی را بعنوان ساحل امن و آرام بیابند. از آتشی می گوییم که میتوانست نباشد. از اینرو، بر خود میدانیم از سردمداران نظام جمهوری اسلامی بپرسیم آیا چهل سال برای فراگیری یک تجربه ناکارآمد و ویرانگر کافی نیست ؟

بار دیگر، جبهه ملی ایران نگران از پیامدهای ناخواسته، از حاکمان جمهوری اسلامی میخواهد که  برای ن جات کشور راه عقلانیت را برگزیند، به منافع ملی و آرامش و رفاه مردمان این سرزمین بیاندیشد و وجه های عقلانیت را در امر کشورداری بکار گیرد. امروز که از یکسو طبل جنگ نواخته شده، و از سوی دیگر مردم خسته از همه چیز و همه کس میباشند، دیر اقدام کردن به فاجعه ای جبران ناپذیر ختم خواهد شد. پس برای نجات کشور و ثبت در تاریخ، راه عقلانیت و خردورزی را پیش گیرید و از تهدید و دشمنی با دیگر کشورها بپرهیزید و برای اختلافات به مذاکره بنشینید. تاریخ نشان داده که آتش جنگ با اشتباه های محاسباتی و رویدادهای کوچک افروخته میشود و همیشه آتش افروز برنده میدان نیست.

حمله چنگیزخان به ایران هم اشتباه محاسباتی خوارزمشاه بود که مست توهم قدرت نظامی خود و نادان از قدرت دشمن، بازرگانان و سفیران مغول را ک ُ شت، و وقتی آنها پاتک زدند از کشور گریخت و مردم را بی دفاع گذاشت. نیمی از جمعیت آنروز ایران قتل عام شد یا به علت سرگردانی و قحطی و وبا از پای درآمدند. امروز هم اگر جنگی جدی درگیرد بیم آن داریم که بسیاری از سردمداران کشوری و لشگری که خود را با داراییهای ملت ایران ثروتمند کرده اند، حتی آنان که دشمن را تحریک میکنند و به مبارزه میطلبند، مردم را تنها گذاشته از کشور بگریزند.

ما خواهان تحولی بنیادین و سازنده در مدیریت کشور و  در  توزیع قدرت هستیم. کشور باید با یک قانون اساسی مردمسالار اداره شود و توزیع مناسب و رضایتبخش قدرت صورت گیرد؛ قدرت با الزام به پاسخگویی، بدون خشونت و ریاکاری، و با حضور تمامی حزب ها و سازمانهای سیاسی و مدنی با هر گرایشی بطور آزاد اداره شود. شهروندان باید آزادانه و بدون اعمال سلیقه و خواست نهادهای حکومتی و مذهبی نمایندگان خود را برگزینند. سرنوشت کشور بایستی به صاحبان آن یعنی مردمان این سرزمین واگذار شود.

با دسترسی برابر و  متناسب به منابع مالی و طبیعی کشور، نه توزیع کودکانه سرمایه بدان معنا که در بین مردم پول پخش شود؛ سیاستی اشتباه و اتلاف منابع که ناشی از بیسوادی اقتصادیست، بلکه بدین معنا که توزیع متناسب و برابر فرصتهای کسب منابع مادی، کار و تولید انجام گیرد، رانت و امتیازها و انحصارهای غیرقانونی حذف شود، اقتصاد از انحصار و اختیار دولت و نهادهای زورمدار حکومتی و مذهبی خارج گردد و رقابت سالم و روشن در میان تمامی بخش های اقتصادی اعم از خصوصی و دولتی جایگزین گردد، اقشار آسیب پذیر جامعه حمایت شوند و تحت پوشش خدمات رفاهی و بهداشتی قرار گیرند.

در توزیع متناسب معرفت، ایدئولوژی حکومتی از فرهنگ ملی، دانش و دانشگاه، رسانه ها و بطور کلی از جامعه سیطره خود را برچیند، انحصار اندیشه و گفتمان وجود نداشته باشد، و آزادی پس از بیان و نگارش و در نشر وجود داشته باشد.

در  توزیع مناسب و رضایت بخش منزلت و هویت همه شهروندان ایران و آنان که در این سرزمین زندگی میکنند، با هر دین و باور و آیینی که دارند حفظ گردد تا بتوانند آزادانه در توسعه و آبادانی این کشور بطور برابر و بر پایه شایستگی دخالت نموده و مشارکت نمایند.

بار دیگر در این نوشته، جبهه ملی ایران (سامان ششم) درخواست دارد که هرچه سریعتر برای حفظ یکپارچگی ملی و جلوگیری از سقوط و فروپاشی کشور و جلوگیری از برخورد و جنگ که نتایج فاجعه بار آن یکپارچگی سرزمینی را هم به خطر خواهد انداخت، شایسته است که نظام جمهوری اسلامی خرد را پیشه راه خود سازد و تحولی بنیادین و سازنده را در کشورداری رقم بزند یا اجازه دهد نخبگان و خردمندان ایراندوست این کار را انجام دهند.

من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال

جبهه ملی ایران- سامان ششم

تهران – ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸خ


بازدید صفحه: 1140
 ياد نامه سه نفره جبهه ملي ايران به شاه ديكتاتور سابق افتادم ، شاه هم دير دستش را بروي ملت دراز كرد...
كامران حيدري چگيني قشقايي
معمولا دیکتاتورهای مگالومینیاک نمیتوانند وقت رفتن خود را درست محاسبه کنند.

آقای زعیم فرموده بودند:چون مذاکرات پنهانی بوسیله واسطه ها تهدیدهای حمله را خاموش کرد میگویند نه جنگ، نه مذاکره حملات سپاه به نفتکشها و پهپاد آمریکایی نادرست بودن دیدگاه آقای زعیم و شجاعت سپاه را ثابت کرد
جلیل
هر چه شما بگویید. ولی من نگفتم خاموش کرده گفتم به 30% کاهش داده. شلیک موشک شجاعت نمیخواهد، بسته به شرایط یا وظیفه است یا خودسری.

https://www.radiofarda.com/a/iran-saudi-qatar-emirates-weapon-import/29992929.html آیا باید از این توان نظامی همسایگان جنوبی ترسید؟
البته کم کم خطرناک میشوند، ولی زیر شکمشان نرم است و آسیب پذیر. از من نپرسید چگونه که دیدگاه خود را تنها به یک دولت مردمسالار آینده خواهم داد.

درود بر استاد گرامی امیدوارم اختلاف آمریکا و ترکیه بر سر اس‌400 حل نشود تا همانطور که واشنگتن تهدید کرده ترکیه نتواند جنگنده های اف‌35 را خریداری کند. وقتی ایران در تحریم تسلیحاتی است محروم شدن هر کدام از کشورهای همسایه از داشتن تسلیحات مدرن در جهت منافع امنیتی ایران است
سعید
خوشبختانه ترکیه سرسختانه به اس 400 دل بسته است.

تا زمانی که این رژیم باقیست امکان بازپس‌گیری بحرین وجود ندارد
حزب فاشیست ایران
درست است.

نزدیک به ۵۵ درصد ساکنان شبه‌ جزیره کریمه در همه‌ پرسی سال 2014 به پیوستن به روسیه رای دادند. آیا مشروع است؟
کریمه مدتی مال ایران بود. با تشکیل دولت در روسیه به مالکیت روسیه درآمد. در جنگ جهانی دوم، اکراینی های بسیاری توسط روسها قتل عام شدند چون اجازه داده بودند آلمانها از کشورشان گذر کنند و همین خشونت اکراینی ها را دشمن سوگندخورده روسها کرد. در دوران خرشچف، او برای بدست آوردن دل اوکراینیها کریمه را به آوکراین بخشید. پوتین آنرا پس گرفت.

شما قبلا گفته بودید:اسراییل هراسی از سلاح‌های عربستان ندارد چون توانش بالاست سوال اینجاست که آیا مقامات سعودی انقدر ابله هستند که میلیاردها دلار سلاح بخرند ولی کسی از تسلیحات آنها حساب نبرد؟ مگر اسباب بازی خریده‌اند؟
تقریبا همینطور است. در اینجا پرستیژ مطرح است. ترساندن ایران.

در بیانیه‌های پایانی سه اجلاس(اتحادیه عرب،شورای همکاری خلیج فارس،سازمان همکاری اسلامی) کشورهای شرکت کننده با عربستان ابراز همبستگی و ایران را محکوم کردند.دو پرسش از آقای زعیم دارم ۱-آیا همچنان می‌گویید کشورهای عرب همبسته نیستند؟ اگر پاسخ آری است پس بیانیه‌های بالا چیست؟ ۲-اگر شما رییس دولت ایران بودید آیا عربستان می‌توانست در راستای رقابت منطقه‌ای کشورهای عربی و اسلامی را علیه ایران بسیج کند؟
1- همچنان میگویم که همبسته نمیتوانند بشوند. بیانیه بی دندان و بدون ضمانت اجرایی بود. 2- نه. ما به آنها دلیلی برای دشمنی نمیدادیم.

aya ta chand hafteh digaar ghanoneh assasi pishenhadi ra montasher mikonid ?
soheyla jaavadi ashteyani
منتشر نمیکنیم تا مجلس موسسان تشکیل شود.

شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد