Sunday, November 28, 2021   امروز ,   يکشنبه 7 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
13 دی 1398
ترور سردار قاسم سلیمانی بدست امریکا- جبهه ملی ایران

ترور سردار قاسم سلیمانی بدست امریکا

Image result for ‫قاسم سلیمانی‬‎


جبهه ملی ایران - سامان ششم

کشتن و حذف فیزیکی ماموران رسمی یک دولت در کشور میزبان توسط یک نیروی خارجی دیگر، بجز در میدان جنگ رو در رو مذموم و محکوم است. ترور سردار قاسم سلیمانی بعنوان سربازی که به فرمان سیاستگزاران کشورش در ماموریت های برونمرزی با دعوت و رضایت کشور میزبان عملیات آموزشی، جنگی یا دفاعی انجام میداده، خلاف اصول حقوق بین الملل عمومی است.

بنابراین جبهه ملی ایران نیز ترور سردار قاسم سلیمانی و دیگر قربانیان حمله آمریکا را به شدت محکوم می‌کند و آن را از دیدگاه حقوقی از مصادیق بارز تروریسم دولتی می‌داند. ارسال نیروهای نظامی یا انجام خدمات نظامی مستشاری با رضایت کشور میزبان تخلف از اصول روابط بین الملل نیست، کما اینکه نیروهای امریکا و آلمان هم در عراق به همین کارها مشغول هستند و لژیون خارجی فرانسه هم در کشوری دیگر حضور دارد، امریکا هم 27 پایگاه نظامی در کشورهای پیرامون ایران برقرار کرده و انگلستان هم پایگاه نظامی در بحرین دارد و غیره. بنابراین حضور قاسم سلیمانی و افرادش خلاف حقوق بین الملل نبوده است .

جمهوری اسلامی هم بارها کشتن مخالفان خود را در کشورهای دیگر بدون اجازه کشور میزبان انجام داده است؛ مانند قتل دکتر قاسملو و دکتر شرفکندی در آلمان و دکتر شاپور بختیار در فرانسه و نمونه های متعدد دیگر که در چهل سال گذشته اجرا شده است.

امریکا با این عمل تروریستی حاکمیت ملی و استقلال عراق را زیر پا گذاشته که توهین به ملت عراق بوده است. پس از سقوط صدام حسین، در 2008 (1386) امریکا پیمانی شبیه ترکمنچای خودمان با دولت ابراهیم جعفری بست که در آن ماده ای که تا کنون محرمانه نگه داشته شده بوده با عنوان "حمایت امریکا از دولت عراق در برابر خطرات خارجی و همکاری برای تقویت نیروهای نظامی عراق و آموزش و تسلیح آنها" وجود دارد. این موافقتنامه میگوید که "دولت عراق صلاحیت نیروهای امریکایی را تعیین نمیکند و حق ندارد آمد و شد و مساحت منطقه تحت سلطه آنها را محدود کند". در جای دیگر: "مجاز بودن عملیات نظامی امریکا بدون محدودیت زمانی و مکانی، بازداشت افراد مظنون و عدم اجبار حضور افراد نظامی و غیرنظامی وابسته به امریکا در دادگاههای عراق" و موارد دیگر مانند "حمایت امریکا از دولت عراق علیه خطرات خارجی "  قید شده است.

پرسش بزرگ دیگر اینست که چرا ابراهیم جعفری (حزب الدعوه)، نوری المالکی (حزب اسلامی دعوت)، حیدر العبادی (حزب الدعوه) و عادل عبدالمهدی (حزب مجلس اعلای اسلامی) که همه زیر نفوذ ایران بودند، هیچ تلاشی برای لغو این پیمان نامه و بازگشت حاکمیت ملی عراق نکردند .

سردار سلیمانی در حالیکه در امور اجتماعی مانند حجاب و سختگیری علیه زنان میانه رو بود، در امور سازماندهی و عملیات چریکی و امور امنیتی داخل و خارج ایران بسیار قاطع و بیرحمانه عمل میکرد. بویژه در راه حفظ دیکتاتور سوریه علیه مخالفان او و در تظاهرات اعتراضی عراق. از او نقل میکنند که به مسئولان عراقی گفته بوده که آنان بلد نیستند چگونه تظاهرات ناراضیان را "جمع" کنند. گفته شده که ایشان در خاموش و جمع کردن اعتراضات آبانماه هم دست داشته است .

سردار سلیمانی یک روستایی کم سواد و محروم بود که با اندکی آموزش نظامی خودش را با شرکت در جنگ ایران-عراق نشان داد و در افغانستان هم با قاطعیت خود محبوب طالبان شد که درگذشت او هم را تسلیت گفتند. بخاطر عملیات علیه مخالفان بشار اسد و نیز داعش در سوریه و عراق، به سطح یک سردار با درجه سرلشگری ارتقاء یافت.

جبهه ملی ایران – سامان ششم

تهران - 13 دی 1398خ


بازدید صفحه: 620
 یکی از دلایل انفعال جبهه ملی و دادن بیانیه‌های تکراری و گاهی اوقات از روی ترس(مانند همین بیانیه) چسبیدن به ۲۸ مرداد و مصدق و تطبیق ندادن خود با مقتضیات روز جامعه است
شما هستید که نوشته های ما را با تعصب منفی میخوانید. اگر دیدگاهها و تحلیل های ما را بخوانید نظرتان 180 درجه برمیگردد. دستکم ما خودمان را از ارزیابی خوانندگان پنهان نمیکنیم و کسانی که ترس دارند خودشان را معرفی کنند میتوانند آزادانه ما را انتقاد کنند.

من قبلا طرفدار جبهه ملی بودم ولی میزان کینه و‌ دشمنی شما با شاهزاده رضا پهلوی و چسبیدن به استخوانهای پوک شده ۲۸ مرداد باعث شد که دیگر طرفدار جبهه نباشم.انگار شاهزاده در سالهای قبل از ۱۳۵۷ رییس ساواک یا شکنجه‌گر بوده است.من در انتخابات آزاد ریاست جمهوری ایران به رضا پهلوی رای خواهم داد
ما با ایشان و هیچ سیاستمدار دیگر کینه و دشمنی نداریم. خود ایشان این را میداند. من خودم در مصاحبه هایم دعوت کردم که ایشان در انتخابات ریاست جمهوری آینده شرکت کند.

رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس اسلامی: سپاه با حضور در اقتصاد و‌ صنعت نفت کاری کرده که مردم زندگی راحتی داشته باشند
کاری کزده که مردم فقیر، اقتصاد ذلیل و حسابهای بانکی خودشان کثیر شود.

جالب است که جناب زعیم با افتخار می‌گویند:من بودم که گفتم‌ برای مبارزه با داعش سپاه به عراق نیرو اعزام کند. آیا شما برای سرکوب مردم سوریه(تحت عنوان نبرد با داعش) هم به جمهوری اسلامی توصیه کردید؟ آیا توصیه به کشتن هزاران سوری در سال ۱۳۹۰ در تظاهرات مسالمت‌آمیز افتخار دارد؟
Ali
داعش که وقتی پرچم "ولایت خراسان" خود را در مرز عراق و سوریه فرو کرد و گفت که آهنگ ایران را دارند، با مردم سوریه و عراق تفاوت دارند. اگر با من مخالف هستید یا عقده دارید مغلطه نکنید.

کوروش زعیم در این مصاحبه حتا از ابراز هم‌ نظر بودن با شاهزاده رضا پهلوی هم ابا دارد.دلیل؟ خشم و کینه تاریخی نسبت به خاندان پهلوی.انگار محمد رضا پهلوی پدر یا مادر آنها را به قتل رسانده و انتقامش را باید از رضا پهلوی گرفت. زعیم در این مصاحبه فقط می‌گوید: این حرفهای رضا پهلوی چیز جدیدی نیست و ما قبلا در جبهه ملی گفته بودیم.یعنی رضا پهلوی نادان است و فقط ما جبهه ملی‌ها باهوشیم و قبلا گفته بودیم(البته باهوشی شما را در سال ۵۷ و رفتن به زیر عبای خمینی دیدیم).گاهی اوقات فکر می‌کنم اگر دست شما به شاهزاده و خانواده‌اش می‌رسید آنها را به قتل می‌رساندید تا خنک‌ شوید نتیجه: تا زمانیکه شما کینه تاریخی نسبت به خاندان پهلوی را فراموش نکنید و بعنوان ایرانی با هم دست دوستی و همکاری ندهید استبداد مذهبی همچنان به حکومت خود ادامه خواهد داد https://www.radiofarda.com/a/30355654.html
ما نه کینه و نه خشم به کسی داریم و نه برای دلخوش کردن کسی اظهار نظر میکنیم. واقعیت اینست که ما همه روبدادهای ناشی از نارضایتی مردمی را هم در سال 87 برای 88، و هم در سال 97 برای 98 پیش بینی کرده و منتشر کرده ایم؛ این و همه آنچه در آینده نسبتا نزدیک رخ خواهد داد. سابقه تحلیل های درست ما باعث شده که خیلی تحلیلگران و رسانه ها و بویژه سیاستگران برای آنها وزن قایل هستند، حالا یا با اشاره به آنها یا به نام خودشان.

کاملا معلومه که نویسندگان این متن از ترس برخورد حکومت یکی به نعل زده‌اند و دو تا به میخ. قسمتهایی از بیانیه دقیقا همان حرفهای حکومت است و قسمتهایی دیگر مخالف آن. خب شما که می‌ترسید مگر مجبورید بیانیه بدهید؟سکوت بهتر نبود؟
ما احساسی یا برای خنک کردن دل خودمان یا خوانندگانمان نمی نویسیم. ما باید هم به جنبه قانون بین المللی بپردازیم و هم به نارضایتی و نکوهش کار داخلی.

به نظر شما ترور سلیمانی موقعیت رژیم را در کوتاه مدت تقویت می کند یا تضعیف ؟
soheyla jaavadi ashteyani
تضعیف میکند، ولی سپاه که توسط سلیمانی تحقیر میشد جان میگیرد.

شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد