Wednesday, December 8, 2021   امروز ,   چهارشنبه 17 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
22 بهمن 1398
در پاسخ به اتهام دزدیدن زبان دری از افغانستان - کورش زعیم
در پاسخ به اتهام دزدیدن زبان دری از افغانستان
Image result for پرچم ایران و افغانستان

جناب آقای اشرف غنی، ریاست محترم جمهوری اسلامی افغانستان
در پاسخ به اتهام شما که ما ایرانیان زبان دری را از افغانستان دزده ایم، سوگند میخوریم که زبان دری را که مایملک شماست از شما ندزدیدیم. ما از زمانیکه از سلطه تازیان مهاجم رها شدیم به این زبان می گفتبم و می نوشتیم. مجرمان اصلی فردوسی و سعدی و حافظ و مولوی و خیام و غیاث الدین جمشید و سامان و یعقوب رویگر و امثال این تبهکاران تاریخ بوده اند که لابد زبان را از شما دزدیده بودند. من در شگفتم که چرا پدران شما در سده گذشته (معاهده پاریس) وقتی انگلستان سرزمین آریانا و هرات را از ما دزدید و به شما داد اعتراض نکردند که انحصار زبان هم باید همراه آن بیاید. 
ولی ما ملت ایران همیشه افغانستان و تاجیکستان را پاره تن خود بشمار میاورده ایم و می آوریم که همه چیزمان: فرهنگمان، تاریخمان، زبانمان، منابع طبیعیمان و ثروتمان مشترک و مشاع است. اگر شما خود را از سرزمین و فرهنگ ایرانزمین جدا میدانید باید نخست به ملت تحت مدیریت خود مراجعه کنید که آیا با شما موافق هستند؟ 
ما میدانیم که واکنش احساسی شما بازتاب کنایه اندیشه نشده رییس جمهور نظام اسلامی حاکم بر ما بوده است، ولی فرهنگ مشترک ما باید همیشه میان همه ما در گستره فرهنگ ایرانی مقدس بماند؛ تا شاید روزی رها از توطئه بیگانگان دوباره در یک خانه زندگی کنیم.
در این مسیر مقدس، در تمامی چهار دهه حاکمیت جمهوری اسلامی در ایران، ما در جبهه ملی ایران، نه تنها در طول اشغال شوروی که پیوسته تا امروز از حقوق شهروندان افغانستان ساکن یا پناهنده یا مهاجر در ایران که جمهوری اسلامی ما به آنان بی مهری، بی اعتنایی و گاه توهین آمیز رفتار میکرد همانند و برابر با حقوق شهروندی ایرانیان اعتراض کرده و از آنان سخت دفاع کرده ایم. همه ما از یک مادر زاده شده ایم و باید تا ابد برادر و خواهر بمانیم و دوران جدایی را که بیگانگان بر ما تحمیل کرده اند تحمل کنیم، تا روزنه ای گشوده گردد.
کورش زعیم
جبهه ملی ایران – سامان ششم 
22 بهمن 1398خ

بازدید صفحه: 529
 آیا طالبان دوباره بر افغانستان مسلط خواهند شد؟
طالبان قرار است در انتخابات و دولت افغانستان مشارکت داشته باشد.

در نهایت جناب استاد، پیرو سه کامنت قبلی باید عرض کنم که بدبخت ما ایرانی‌ها هستیم که یکی از فرسوده ترین و عقب مانده‌ ترین نیروهای هوایی منطقه را داریم. ما که روزگاری قویترین و پیشرفته‌ترین نیروی هوایی منطقه را داشتیم
سعید
بالارفتن از دیوار امریکا، فحاشی و سوزاندن پرچم و گروگانگیری 444 روزه و قتل عام خلبانان ما که بهترین در جهان بودند و تحریم ها و بیسوادی حاکمیت انقلابی ما را به این روز انداخته. در جنگ هم جونان بی دانش و تجربه جنگ را مدیریت میکردند.

نیروی هوایی مصر هم مجهز به ۳۰۰ فروند جنگنده اف16 و رافال و میراژ است و تقریبا هم سطح با نیروی هوایی ترکیه
سعید
رافائل و میزاژ هم جنگنده های خوبی هیتند.

نیروی هوایی ترکیه ۲۷۰ فروند اف16 و‌۲۰۰ فروند فانتوم دارد.در حالیکه نیروی هوایی عربستان ۱۷۴ فروند اف15 و ۷۲ فروند یورو فایتر و ۹۰ فروند تورنادو دارد. با توجه به اینکه تنوع هواپیماهای مدرن در نیروی هوایی عربستان بیشتر از نیروی هوایی ترکیه است آیا سعودی‌ها نیروی هوایی قویتری از ترکیه دارند؟
سعید
نه، بهیچوجه. عربستان نه تجربه و نه کیفیت خلبانهای جنگی ترکیه را دارد. علت تنوع، خریدهائیست که به تدریج کرده اند.

درود چرا اسراییلی‌ها وقتی دیدند عربستان ۱۷۴ فروند اف15 دارد بجای اینکه خودشان‌ را به همین تعداد اف15 مجهز کنند به ۳۶۰ فروند اف16 و ۸۰ فروند اف15 مجهز شدند؟ مگر اف15 در نبرد هوایی اف16 را شکست نمی‌دهد؟ (اسراییلی ها کمتر از نصف عربستان اف15 دارند)سپاس
سعید
اف 15 یک جت جنگی حمله دو موتوره مجهز به موشکهای هوا به هوا است که میتواند در سرعت بسیار بالا و ارتفاع بسیار بالا عملیات کند، در حالیکه اف 16 هواپیمایی کوچکتر با یک موتور ولی بسیار انعطاف پذیر تر و ارزانتر است. هرچند اف 15 هواپیمای برتری است، ولی در جنگهای هوایی اف 16 میتواند همان کار را در ارتفاع پایین انجام دهد با قیمت پایینتر و تعمیر و نگهداری ارزانتر.

شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد