Saturday, December 4, 2021   امروز ,   شنبه 13 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
22 آبان 1399
تحریم های امریکا علیه ایران - پیام کورش زعیم در برنامه چشم انداز شبکه کلمه

تحریم های امریکا علیه جمهوری اسلامی


جدیدترین خبرها از تحریم‌های آمریکا علیه ایران/ این خبر به روز می‌شود | خبرگزاری بین المللی شفقنا


پیام کورش زعیم در برنامه چشم انداز شبکه کلمه

پنجشنیه 22 آبان 1399خ

تحریم‌های تازه آقای ترامپ تاثیر زیادی روی خود آمران و مجریانی که مسئول سرکوب و کشتار 98 بودند خواهد گذاشت، بویژه اگر حساب‌های بانکی برونمرزی و سفرهای خارجی آنان هدف قرار گیرد، و یا بهتر کیفرخواست تروریستی یا قتل عمد علیه‌شان صادر شود. در هر حال، کسانی که در جنایت‌های خیابانی دستور می‌دهند و آنان که جنایت را اجرا می‌کنند متوجه خواهند شد که دیده می‌شوند و عملشان فراموش نمی‌شود.

برداشتن تحریم‌های مالی علیه جمهور اسلامی تاثیر چندانی بر زندگی مردم ایران نخواهد داشت، چون بازگشت پولهای بلوکه شده و پولهای فروش نفت و گاز نه در صنعت سرمایه گذاری خواهد شد، نه بیکاری و فقر و گرانی را درمان خواهد کرد، و نه پولها و اموال غارت شده و اختلاس‌ها به مردم مسترد خواهد شد. اگر چنین قصدی داشتند با دوهزار میلیارد دلار پول نفت از چهل سال پیش تا کنون کشور را برای مردم بهشت کرده بودند.

پولهای آزاد شده بیشتر برای پروژه‌های غیر ضروری و پروژه های پنهانی نظامی یا امنیتی مصرف خواهد شد که نه علنی میشوند، نه حسابرسی میشوند و نه کسی پاسخگوی آنهاست؛ ملت نه میداند چقدر نفت و گاز و کانی ها براستی استخراج و صادر میشود، نه قیمت را و نه اینکه پولش کجا میرود.

آقای ترامپ هم آدم بسیار سرسختی است و باخت را هرگز نمی‌پذیرد. هنوز هم صد در صد باختش قطعی نیست، ولی اگر قرار باشد رییس جمهور نباشد، کار را برای رییس جمهور بعدی در مورد ایران بسیار سخت میکند. با توجه به قانونها و ساختار کنگره امریکا، جمهوری اسلامی به این زودی‌ها و به این آسانی‌ها از تحریم‌های امریکا خلاص نخواهد شد و دست نظام به پولهای ملت ایران که بلوکه شده نخواهد رسید.

جمهوری اسلامی در مورد تحریم‌های امریکا همیشه ساده‌انگاری کرده و تاثیر آنها را کم نشان داده است. این ساده‌انگاری‌ یا

برای حفظ آبروست که شکست خود را در سیاست خارجی پنهان کند، یا اینکه تحریم بهانه خوبی برای پنهانکاری و بی حساب و کتاب بودن واردات قاچاق و معاملات دور زدن تحریم‌هاست که برایشان سودآورتر است و مجبور هم نیستند به مردم گزارش بدهند.

مردم هم البته هرچه فشار روی جمهوری اسلامی بیشتر باشد راضی‌تر هستند، چون فکر می‌کنند ممکن است پایان جمهوری اسلامی را زودتر رقم بزند. مسئولان نظام هم باید متوجه ‌شده باشند که سقف روی سرشان پایین‌تر و پایین‌تر می‌آید.

باید توجه کرد که رییس جمهورهای دموکرات امریکا برخلاف جمهوری‌خواهان، بیشتر به حقوق بشر اهمیت میدهند و سابقه دخالت در موجودیت رژیم‌های برخی کشورها از جمله ایران را هم دارند. آقای بایدن هم با توجه به پیشینه ایشان به عنوان سناتور و مشاور سیاست خارجی رییس جمهورهای امریکا، جیمی کارتر، بیل کلینتون و باراک اوباما درباره ایران، آن دوستی که جمهوری اسلامی در او برای خود فرض می‌کند نخواهد بود. 

-0-


بازدید صفحه: 409
 با درود و عرض ادب و احترام : نخست آنکه :آزموده را آزمودن خطاست ؛ جنوب ارس کشور نادرشاه ها ، یعقوب لیث ها، بابک خرمی ها ، شاه عباسها وسد ها قهرمان تاریخی وبا فرهنگ معتبر تاریخی است که در انتظار پیوستن سرزمینهای ایرانی که به واسطه معاهده گلستان وقرارداد ترکمانچای(قرارداد) از وطن خود فعلاً دور افتاده اند هستند . دو دیگر : شعری که آقای اردوغان در باکو پایتخت آذربا یجان کذایی(آران )خواند مربوط به جدایی همین معاهده و قرارداد نگین است و چون فرهنگ تاریخی معتبر ندارید از حافظه کوتاه مدت پیشه وری و محمد رسول زاده رئیس حزب مساوات کذا وکذا یاری و مدد می گیرید و همین نشخوارها سبب ساز رسوایی شماست . سه دیگر :در منطقه قره باغ در واقع یک آتش بس موقت شده است و نه صلح و واگذاری بخشهای از قره باغ : چون نخست وزیر ارمنسان حق امضاء چنین قردادی را ندارد و باید مجلس ملی ارمنستان این قرار داد را امضاء کند بنابراین این قرارداد وجاهت قانونی ندارد و مردم ارمنستان آن را نخواهند پذیرفت و بزودی یا نخست وزیر ارمنستان برکنار خواهدشد و یا گرفتار خشم مردم ارمنستان . این قرداد کذایی در منطقه قره باغ دست پخت روسیه ، ترکیه و نخست وزیر بی کفایت ارمنستان است وغیر ممکن و تقربیاً محال است مردم ارمنستان زیر بار آن بروند . ارمنستان سالهاست که داغ تجاوزات ترکیه را در دل خود دارند. مهمتر از همه ی اینها : انگار نه انگار روسیه به این بهانه ها دوباره به مرز برخی کشورها نزدیک میشود و ترکیه نیز بدنبال جای پایی برای خود حتی در دریای کاسپین است. در دیزی باز است حیای گربه کجا رفته است !!!!!! بعضی ها در برخی جایگاه ها باید به وظایف تاریخی خود آشنا باشند و اگر نیستند...... میرزاقلی خوبان عنبران
میرزاقلی خوبان عنبران
همه درست است! همان موقع دوستان من در ارمنستان گفتند که مردم پاشیچیان را خائن میخوانند و مجلس هرگز پیمان صلح را تصویب نخواهد کرد. علت عدم مداخله روسیه در کمک به ارمنستان مخالفت همین مرد بوده.

شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد