Saturday, December 4, 2021   امروز ,   شنبه 13 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
18 بهمن 1399
بیانیه جبهه ملی ایران (سامان ششم) - مداخله کشورهای خارجی محکوم است

بیانیه جبهه ملی ایران (سامان ششم)


درگذشت دکتر فریبرز رییس دانا-جبهه ملی ایران –سامان ششم – ﺟﺒﻬﻪ ﻣﻠﻰ ﺍﻳﺮﺍﻥ – سامان ششم

هم میهنان

میهن ما بیش از صد سال است که برای استقلال سیاسی و رهایی از سلطه بیگانه و برقراری دموکراسی مبارزه میکند. ولی هر بار که به این هدف نزدیک میشود، دخالت قدرتهای بیگانه تلاش ملت را خنثی و دوباره نفوذ خود را برقرار میکنند. در جنگ جهانی دوم که ما بیطرف بودیم، نیروهای بیگانه بی اجازه دولت وقت برای نشست سرانشان بی اعتنا به حاکمیت ملی ما وارد میهن ما شدند و شخص اول کشور را دستگیر و به تبعید فرستادند.

پس از جنگ دوم برای دوازده سال ما سرور کشور خود بودیم و دموکراسی ملی با رای مردم برقرار بود. ما در آن شرایط خوبش‌فرمایی و دموکراتیک نشان دادیم که با رهبری شایسته و مبهن پرست چگونه می توانیم با قدرتهای بزرگ جهان برای منافع ملی خود مبارزه قانونی بکنیم و پیروز شویم. این قدرت ملی قدرت‌های بیگانه را ترساند و بار دیگر توطئه کردند تا با کودتا حکومت مردمی ما را براندازند و دوباره کشور را تابع سیاست‌های خودشان کنند.

برای بار سوم در یک سده، باز همان قدرت‌های بزرگ برای جلوگیری از پیشرفت ارضی شوروی کمونیستی دولت حاکم را با یک حکومت مذهبی ضد کمونیست جایگزین کردند. آنها به هدف خود رسیدند و شوروی سرانجام متوقف شد، ولی کشور ما دچار یک حکومت عقب افتاده و بی اعتنا به منافع ملی شد که پیامدهای آن بصورت عقب افتادگی‌های صنعتی و اقتصادی و اجتماعی و رفاه مردم در غالب یک حکومت خشن و فاسد و تمامیت‌خواه بیش ار چهار دهه است که کشور را چهار دهه به عقب رانده است.

تاریخ پرافتخار مبارزات آزادیخواهانه ملت ایران که در هفت دهه گذشته در راس آن جبهه ملی ایران بوده که از دوران دولت ملی دکتر محمد مصدق به یادگار مانده، و در همه این دوران با وجود خشونت و خفقان حکومتی و محرومیت و زندان، هرگز برای آزادی فعالیت‌های دموکراسی خواهانه خود از هیچ قدرت خارجی درخواست کمک نکرده و به همه کشورهای قدرتمند با دید تردید و عدم اعتماد نگریسته است.   

جبهه ملی ایران بر پایه مرام و راهبرد سیاسی خود هرگونه مداخله، و برنامه ریزی برای کشور را توسط کشورهای بیگانه حتا در بدترین شرایط داخلی، چون کنون، مردود دانسته است. تکیه ما همیشه به خرد و پشتیبانی هم‌میهنان ما بوده است. از جنگ جهانی دوم که ایران عضوی از جامعه جهانی و سازمان ملل متحد شد، همیشه از این مسیر و دیگر مجامع بین المللی درخواست یاری یا دادخواهی نموده است. ولی آنچه که در نامه جمعی از کنشگران سیاسی خطاب به رییس جمهور آمریکا اظهار شده در مسیر سُنتی جبهه ملی ایران نبوده است.

جبهه ملی ایران – سامان ششم

تهران - 18 بهمن ماه 1399خ


بازدید صفحه: 222
 


شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد