Monday, January 24, 2022   امروز ,   دوشنبه 4 بهمن 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
28 تير 1400
شلیک به لب‌های تشنه خوزستان - بیانیه جبهه ملی ایران-سامان ششم


شلیک به لب‌های تشنهٔ خوزستاناستاندار خوزستان را بر سر کدام تالاب برده‌اند؟ / 50 درصد از کدام بخش هورالعظیم آبگیری شد؟- اخبار خوزستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim استاندار: هورالعظیم خشک شود، ریزگردها مردم خوزستان را بیچاره می‌کند | سایت انتخاب


نظام جمهوری اسلامی در ایران، پس از گذشت بیش از ۳۲ سال از پایان جنگ هشت ساله بی‌ دلیل و بی سرانجامی که خودشان بر ما تحمیل کردند و با تلفات صدها هزار جان فرزندان این سرزمین و صدها هزار زخمی و معلول، با بهره گیری از حاکمیتی دو گانه، هنوز نتوانسته است بحران‌های سیاسی، کاستی‌ها و مطالبات اقتصادی و اجتماعی ملت شریف ایران را که بی لیاقتی و فساد خودشان بوجود آورده درمان کند. از دیدگاه مردم، مسبب نخست این وضعیت، بی تردید، حاکمیتی است که با خط مشی‌های ماجراجویانه در سطح منطقه و برباد دهنده سرمایه های ملی و سیاست های فریبکارانه نسبت به ملت ایران، ثبات خود را در عدم تغییر و بحران‌سازی می‌بیند.

در شرایط کنونی قربانی نخست این سیاستگزاری‌ها مردم جنوب شرق و جنوب غرب کشور، بویژه هم‌میهنان عزیز خوزستانی ما هستند. همین هم‌میهنانی که همیشه در درازنای تاریخ پاسدار و مدافع مرزهای ما بوده اند. افزون بر تصاحب و غارت صنایع کشور، بویژه در خوزستان، مانند هفت تپه و صنایع نفت و گاز و پتروشیمی که از دولت میان گروههای مافیایی تقسیم شده است و نه تنها سود آنها را به جیب میزنند، کارگران و کارکنانی را که آن سودهای کلان را برایشان میسازند حتی از حقوق و مزایای حداقلی خود محروم کرده اند و به زیر خط فقر کشانده‌اند و اعتراض برحق آنان را با سرکوب و گلوله و زندان پاسخ  می‌دهند.  رفتار فجیع جمهوری اسلامی با کارگران مجتمع هفت تپه و صنایع پولاد اهواز، دو مثال دیگر از ناکارآمدی مدیریتی و فساد ساختاری در دیوانسالاری کشور است.

نتیجه سدسازی‌های غیرضروری و کانال‌های انتقال آب رودخانه‌های بزرگ و پرآب منطقه که به مردم خوزستان هم تعلق دارد، بی اعتنایی به حق‌آبه‌های هزاران ساله و نیازهای ساکنان استان تنها برای سود شخصی ز آن خود کرده‌اند و کشاورزی استان را تخریب و مردم را به تشنگی رسانده‌اند.

حکومتی که در طی  ۴۲  سال ملتی را به گریستن برای «لبهای تشنه» امام سوم و خاندانش واداشته، اکنون خود در جنگی نابرابر، کارش بجایی رسیده که به روی مردمی که در فقدان آب برای خود، احشام و کشت و کار خود، آنهم در منطقه ای گرم و سوزان، نه تنها گریه نکرده و به درمان درد مردم نپرداخته که به روی آنان آتش گشوده است. این گونه اعمال ددمنشانه می‌تواند زمینه های خیزش قهر‌آمیز ملت را فراهم کند.

جبهه ملی ایران ضمن پشتیبانی کامل از تمامی روش‌های مبارزه غیرمسلحانه کارگران، بازاریان، کارآفرینان و دیگر شهروندان خوزستان برای احقاق حق خود، هشدار می‌دهد که در صورت اقدام رژیم به تکرار حوادث خونبار آبان  ۱۳۹۸ ، گونه‌های قهر‌آمیز مبارزه نزد توده‌های مردم مشروعیت می‌یابد. ما در جبهه ملی ایران کماکان باور داریم که بجز انتقال مسالمت آمیز قدرت که راه بهینه برای ایجاد یک نظام دموکراتیک و حقوق بشریست، راهکار همانا تداوم مبارزه مبتنی بر مقاومت بدون خشونت است.

جبهه ملی ایران – سامان ششم

تهران – 28 تیر 1400خ

 


بازدید صفحه: 229
 


شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد