Monday, November 29, 2021   امروز ,   دوشنبه 8 آذر 1400 خورشیدی

جزئیات مطالب  

   
7 آبان 1400
هفتم آبان پرچمدار هویت ایرانی و روز ملی ایران - کورش زعیم

هفتم آبان پرچمدار هویت ایرانی و روز ملی ایران


از: کورش زعیم 

ملتی زنده است و هرگز نخواهد مرد که زیر شمشیر و چکمه دشمنی که جان و توان او را می‌گیرد، هویت تاریخی و فرهنگ ملی خود را از جان

 عزیزتر نگهبانی کند. این هویت فرهنگی جهان پسند یک ملت است که او را جاویدان می‌سازد. ملت جاوید ایران در بدترین و خشن‌ترین شرایط و زیر یورش وحشی‌ترین دشمنان، فرهنگ خود را چون حلقه نجات در بر گرفت و غرق نشد. اکنون هم که زیر نعلین و شمشیر دشمنان هویت و فرهنگ ملی خود هستیم، بیش از پیش و آنقدر و آن چنان ایستادگی می‌کنیم و از خود گذشتگی نشان می‌دهیم تا این توفان نابودگر فرهنگ و داشته‌های میهن و ملت ما هم بگذرد .

چهل و دو سال حکومت اسلامی در ایران که با سوزاندن کتاب‌ها، ویران‌سازی و غارت و تخریب میراث تاریخی و انکار فرهنگ و آیین‌های کهن ما آغاز شد و با کشتار یا گریزاندن بهترین کاردانان، کارشناسان، دانشجویان نخبه، هنرمندان و ورزشکاران ما که همه در برونمرز خوش درخشیدند؛ و غارت و ویران‌سازی هر آنچه زیربنای زندگی ملت ما بود ادامه یافته و طی چندین سال گذشته به اوج ایران ستیزی خود رسیده و روزی نیست که آسیبی بنیادین نخوری

 

از آب و جنگل و خاک و معادن و منابع مالی ما گرفته تا تزریق خرافات در آموزش کودکان ما و سقوط دانشگاه‌هایمان از اوج افتخار جهانی به عقب‌افتادگی علمی؛ حاکمیت قاچاقچیان و اختلاسگران و غارتگران، و سقوط اقتصادی، توسعه بیکاری و فقر از دهمین کشور توانمند جهان به سومین کشور جهان در ضریب فلاکت سقوط کرده‌ایم. ملت بزرگ ایران هم آرام ننشسته و موج گرایش به تاریخ و فرهنگ و آیین‌های ملی هر روز دامنه گسترده‌تری می‌یابد، پاسخ دندان شکنی به دشمنان هویت و فرهنگ ایرانی بوده است .
ما به جهانیان آیین‌هایی را هدیه کرده‌ایم که بخشی از هویت و فرهنگ بشری شده است. بیانیه حقوق بشر ما ایرانیان که کورش بزرگ به جهان هدیه کرد، اکنون قانونی جهانی شده است. نوروز ما اکنون یک رویداد ایرانی پذیرفته شده جهانیست. جشن یلدای ما در سراسر جهان به نام‌های گوناگون برگزار می‌شود. جشن‌های چهارشنبه سوری، مهرگان و سده و سپندارمذگان هم با تلاش ما ایرانیان جهانی می‌شود. باید جهانیان از سرچشمه اینهمه زیبایی و شادی آفرینی که سده‌ها و هزاره هاست زندگانی آنان را زینت بخشیده آگاه شوند. شعار ملی پندار نیک، گفتار نیک و کردار نیک بار دیگر جانشین دروغ و خدعه و جنایت خواهد شد .

با آگاهی دادن به همه جهانیان که ما کی هستیم و چه داریم و چه می‌اندیشیم، دیگر نباید مشتی فاسد بیسواد گمراه و ایران ستیز از خود بیگانه، که شوربختانه بيشترشان تبار ايرانی دارند، کورش ما، این نابغه جهان بشریت را انکار کنند، و انیرانیانی که نسبت به ما عقده حقارت دارند، پاپک دلاور ما را از ما بدزدند، یا پورسینا و رازی و خوارزمی و خیام ما و انبوه دانشمندانی را که دانش‌های پایه را جهانی کردند، به نام خود معرفی نمایند. و نه اینکه، مانند امروز، کشوری یا کسی بتواند در هر مقام و جایگاهی هرگز جرات کند به خاک ما، تنها بخاطر اینکه موقتاً حکومتی ذلیل داریم، چشم آز بدوزد .

ما بار دیگر مانند همیشه از زیر خاکستر حکومتهای تحمیلی ضد ایرانی برخواهیم خاست. اگر توانسته‌ایم از یوغ یورش‌های خونین و نابودساز دشمنان از جنوب و شمال دوباره برخیزیم و ایرانی شویم و از حکومت اسلامی خودی‌های گمراه ویرانگر ضد‌میهن خود را رها خواهیم کرد .

در این روز مقدس اعلام بیانیه حقوق بشر کورش بزرگ، که جهانی را از وحشیگری علیه همدیگر نجات داد، و در هفتم آبان 1386، که آن را روز ملی ایران اعلام کردیم؛ و هر سال با وجود فشارها و تهدیدها بر آن پای فشردیم، اعلام می‌کنیم که امروزِ تاریک ملت ایران در آینده‌ای نزدیک به روشنی خواهد گرایید. یا حکومت اسلامی ضد بشری حاکم خود را صلح‌جویانه تسلیم خواست ملت ایران خواهد کرد، یا ملت بزرگ ایران خواست خود را خود به نتیجه خواهد رساند .

کورش، تو هرگز نخفته ای که روح تو در وجود ما بیدار است .

کورش زعیم

تهران –6 آبان 1400خ – 29 اکتبر 2021م

 


بازدید صفحه: 43
 آیا روحانی و لارییجانی وارد صحنه می شوند و پتانسیل این کار و ابزار و اهرم فشار های خود را دارند و یا دو کارت بازی سوخته اند؟
soheyla Jaavadi Ashteyani
تصور نمیکنم به قدرت برگردند، مگر اینکه امریکا یا گروه برجام این را شرط قرار بدهند.

شما می توانید نظر خود را در مورد این مطلب بنویسید

   
 : نام ونام خانوادگي
 : توضیحات

کد امنیتی را در کادر زیر وارد نمائید
 
   
   
 

       

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد