Monday, January 24, 2022   امروز ,   دوشنبه 4 بهمن 1400 خورشیدی

   

23 فروردين 1397

خدایا این سرزمین را از دروغ مصون بدار - جمال دردوی
 

برای چندمین بار از طرف شادروان ادیب برومند از اعضا شورا دعوت شد که در روز پنجشنبه 17 اردیبهشت در جلسه شورا شرکت کنند، این جلسه بعلت عدم حضور اکثریت اعضا رسمیت نیافت، فردای آن روز آقای موسویان طی مصاحبه ای با رسانه ها اعلام کردند: «... نیروهای امنیتی با تماس تلفنی و تهدید به بازداشت اعضا جبهه ملی مانع برگزاری جلسه شورا شدند.»

شگفتا... ! پس ازگذشت دو روز با مذاکرات و توافق هایی با مقامات امنیتی اجازه برگزاری جلسه شورا درروز دوشنبه 12 اردیبهشت 1394 را گرفته شد.

در ابتدای جلسه آقای ادیب اظهار داشتند دستور جلسه برگزاری انتخابات است. من اعتراض کردم و گفتم طبق اساسنامه باید انتخابات در یک جلسه قبل اعلام شود. آقای ادیب با عصبانیت گفتند: من با هزار ترفند و زحمت پس از مدتها توانستم این جلسه را تشکیل دهم، بنابراین در این جلسه انتخابات هیات های داخلی و شورا انجام خواهد شد و هیچ کس حق خروج ازجلسه را ندارد تا پایان انتخابات. در نتیجه انتخابات فرمایشی در یک محیط کاملا امن و بدون مزاحمت مقامات واز پیش تدوین شده انجام شد. اکثر اعضاء به این نحو انتخابات اعتراض داشتند، از جمله خانم دکتر اردلان از دعوت شدگان توسط خود عذرخواهی کردند و در اطلاعیه ای اعلام داشتند: « .. متاسفانه از اینکه دستور جلسه تغییر پیدا کرد و انتخابات انجام شد که مورد تایید همگان قرار نگرفت از دعوت شده گان توسط اینجانب پوزش می خواهم.» درحالی که خانم دکتر اردلان برای عضویت در هیات اجرایی انتخاب شده بودند ولی ایشان بعنوان اعتراض هیچگاه در نشست های هیات اجراییه شرکت نکردند من در تاریخ 24 / 2/ 94 طی نامه ای با عنوان "اتنخابات کاملا آزاد ... ! و دموکراتیک ... ! به سبک جمهوری اسلامی" با استدلال به نحوه انتخابات شدیدا اعتراض کردم. قابل ذکر است که آنچه دراین انتخابات از پیش تدوین شده پیش بینی نشده بود انتخاب آقای مهندس زعیم بعنوان نایب رییس شورا بود. این موضوع (باند) را سخت عصبانی و ناراحت کرد درهرصورت نتیجه انتخابات طی اطلاعیه رسمی با امضاء ریاست شورا رسانه ای شد.

پس ازگذشت یازده ماه ازجلسه شورا درتاریخ 30 /1 / 1395 ناگاه اطلاعیه ای از طرف روابط عمومی جبهه ملی ایران انتشار یافت که در آن آمده بود که در تاریخ 18 / 5 /1394 جلسه شورا با حضور 23 نفر تشکیل شده دراین جلسه انتخابات درون سازمانی مجددا انجام و درنتیجه آقای ملک قاسمی بجای آقای زعیم انتخاب شدند. این جلسه صوری و مخفی که پس ازگذشت نه ماه اعلام شده تنها یک هدف داشت و آن برکناری آقای زعیم ازسمت قانونی خود بوده و هیچ دستور کار دیگری نداشته. این اطلاعیه همه اعضای شورا و افراد جبهه ملی را در یک شوک ناباورانه قرارداد و با هریک ازاعضا که تماس گرفته میشد از چنین نشستی اظهار بی اطلاعی میکردند. حتی در این جلسه غیر واقعی و صوری از آقای زعیم که برای او این جلسه تشکیل شده بود دعوت بعمل نیامد و برای همگان این سوال بود که چرا تصمیمات این جلسه تا این زمان مخفی نگه داشته شده است. کم کم این مطلب به جُک تبدیل شد. من برای روشن شدن این مساله با تنها مرجع ذیصلاح جبهه ملی ایران جناب آقای دکتر باوند سخنگوی جبهه ملی و عضو هیات رهبری مصاحبه ای انجام دادم و طی یک پرسش و پاسخ کتبی پرده ها کنار زده و واقعیت آشکار شد. آنچه حائز اهمیت است تا این تاریخ هیچ یک ازشخصیت ها واعضا شورا در رابطه با این پرسش وپاسخ کوچکترین انتقاد واعتراضی نداشتند. سکوت همگان دلیل صحت مطالب وبه رسمیت شناختن آن است. (این پرسش و پاسخ ضمیمه میباشد)

آقای مصباح جنابعالی که دلسوزانانه برای جبهه ملی ایران قلم میزنید چرا زمانی که نام آقای زعیم از لیست اعضاء شورا حذف شد اعتراضی نکردید و چرا هیچگاه این سوال را از آقای موسویان نکردید که به چه مجوزی بنام رییس هیات اجرای امضاء میکنند و بیانیه سیاسی ارائه میدهند، به فرض صحت انتخابات طبق نص صریح اساسنامه انتخاب هیات اجراییه برای دو سال بوده که درتاریخ 21/2/96 پایان یافته و ایشان در حال حاضر هیچ سمت اجرایی ندارند.

من بعنوان یک عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران منتخب پلنوم اعلام میکنم: تا زمانی که آقای دکتر موسویان ریاست هیات اجرایی را دارند، جناب آقای مهندس کورش زعیم سمت ریاست شورای مرکزی جبهه ملی ایران را خواهند داشت.

پاینده ایران

جمال درودی – عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران

23   فروردین 1397خ

دوست گرامی، آقای جمال درودی

عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران

در پاسخ به پرسشهای مطروحه در نامه مورخه ۲/۲/۹۵ شما خطاب به اینجانب با عنوان سخنگوی جبهه ملی ایران، بدینوسیله به آگاهی شما میرسانم که:

۱. من هم در آن جلسه ۲۱/۲/۹۴ حضور داشتم و خودم هم به آقای زعیم رای دادم، بنابراین بیانیه جبهه ملی ایران متعاقب آن جلسه که هیئت رئیسه جدید را اعلام کرده بود مورد تایید من هم بوده و هست.

۲- بیانیه ۳۰/۱/۹۵ ، هیئت اجرایی صادره ۹ ماه پس از وقوع یک جلسه شورای مرکزی ادعاییکه در آن انتخابات تجدید شده و نام آقای زعیم از هیئت رئیسه حذف شده فاقد وجاهت اساسنامه ایست، و از آنجا که همه اعضای شورا برای جلسه ادعایی دعوت نشده بودند و تجدید انتخابات طبق اساسنامه در جلسه ای که یک ماه زودتر از وقوع اعلام نشده بوده، بکلی مردود و غیرقابل قبول است.

۳- بیانیه های صادره توسط هیئت اجرایی به مناسبت ه ایی مانند تسلیت یا رویدادهای تاریخی که در آنها نامهای اعضای شورا فهرست شده، ولی نام شما و آقای زعیم حذف شده باشد، به هیچ وجه توجیه پذیر نیست و به دور از اخلاق سازمانی است.

۴- تصمیم گیری در نشستهای دو هفتگی هیئت اجرایی و هیئت رهبری درباره مواردی که طبق اساسنامه نیاز به حضور همه اعضای شورای مرکزی باشد، مردود است. امیدوارم همه مسئولان جبهه ملی ایران همیشه پیرو اصول مصوب در اساسنامه باشند.

با احترام،

داود هرمیداس باوند

عضو هیئت رهبری و سخنگوی جبهه ملی ایران

۲۸ خرداد ۱۳۹۵خ

 

 

 

 

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد