Monday, January 24, 2022   امروز ,   دوشنبه 4 بهمن 1400 خورشیدی

   

1 اسفند 1399

بیانیه جبهه ملی ایران-سامان ششم- کشتن بهنام محجوبی با اعدام یا تزریق؟
 

کشتن بهنام محجوبی با اعدام یا تزریق؟

بهنام محجوبی چه کرده بود که سالهای جوانیش  را پشت میله های زندان سپری کند و هنگام بیماری او را با داروی عوضی روانه مرگ کنید؟ در حکومتی که درویش بودن گناه است، ولی غارتگر بودن، اختلاس کردن، دروغ گفتن ومردم معترض را با گلوله کشتن و به هواپیمان مسافری موشک شلیک کردن گناه نیست.

او تنها یک آزادی‌خواه بوده و خواهان احترام به عقیده و عدل و داد در سرزمینش به جای خشونت و بیداد. اگر او یک آقا زاده بود، و چپاولگر ثروت و دارایی‌های ملت و دستش آلوده به خون مردم بیگناه، صد در صد در مصونیت بسر می‌برد.

بهنام محجوبی یکی از هزاران فرزند آزادیخواه این سرزمین، امروز دچار سرنوشت نامعلومی شده، امروز درست در روزهایی که ریاست قوه قضائیه به نادرست سخن از رعایت حقوق زندانیان در جمهوری اسلامی را بیان می‌دارد بهنام در بستر یکی بیماری تزریقی با مرگ دست به گریبان است و مادر ستم‌دیده او را که رنج سفر طولانی از کرمان تا به تهران را به جان خریده تا شاید بتواند لحظه‌ای فرزند جوانش را ببیند، این دیدار را هم از او دریغ می‌کنند.

رژیم استبدادی حاکم بر ایران دهها سال است که جز دروغ نگفته و جزغارت کاری انجام نداده و جز فقر و فلاکت خشونت و مرگ برای این ملت اسیر شده ارمغانی نداشته است. هم زندان‌هایمان را پُر کردند و هم گورستان‌هایمان را.

ما در جبهه ملی ایران به عنوان باورمندان به حقوق بشر و کرامت انسانی به رژیم حاکم هشدار می دهیم که از جنایت ‌های روز افزون علیه هم میهنانمان دست برداشته و به آزادی بیان و حقوق بشر احترام بگذارد. بی‌گمان اگر امروز شما در مواجهه با دگراندیشان و مبارزان و جامعه جان به لب رسیده با خشونت رفتار کنید خشونت درو خواهید کرد.

جبهه ملی ایران خواستار آن است تا یک کمیته راستی‌یاب از کنشگران حقوق بشری و نیروهای مستقل سیاسی  به بررسی واقعیت پیرامون اتهام و چگونگی بیماری بهنام محجوبی پرداخته و نتیجه را شفاف به ملت ایران گزارش کند. ما خواستار آن هستیم تا عاملان این جنایت هولناک شناسایی و به ملت ایران معرفی شده و در یک دادگاه علنی پاسخگوی اقدامات خود باشند.

ما خواستار آن هستیم که در این شرایط بیماری سهمگین کرونا تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی بدون هر گونه قید و شرط آزاد شده به آغوش خانواده‌های خود بازگردند.

جبهه ملی ایران – سامان ششم

تهران - یکم اسپند 1399خ


 

جستجو در سایت

 

 

فهرست موضوع ها

 

      جمهوری اسلامی
      انتخابات در ایران
      حقوق بشر در ایران
      سیاست خارجی ایران
      اقتصاد ایران
      میراث فرهنگی و تاریخی
      کورش بزرگ
      پاسارگاد و تخت جمشید
      دموکراسی و سکولاریسم
      جنبش های ملی ایران
      جنبش ملی کردن نفت
      جبهه ملی ایران
      چهره های ملی ایران
      بحران هسته ای ایران
      خلیج پارس
      دریای مازندران
      سازمان ملل متحد
      شورای امنیت
      شورای حقوق بشر
      دیوان کیفری بین المللی
      یونسکو
      آسیای میانه و قفقاز
      خاور میانه
      خاور دور
      اروپا
      امریکای شمالی و جنوبی
      درباره من
      فرتور ها (عکس ها)
      English
 
 
 

 پیشنهاد ها و نوآوری ها

 

کلیه حقوق این وب سایت مربوط به کوروش زعیم ،محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری فقط با ذکر منبع مجاز می باشد